FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów
Untitled document

Poprzedni temat «» Następny temat
Gruzja, Islandia lub to co się nawinie.....
Autor Wiadomość
Ural63 
Majster

Wysłany: 18 Lipiec 2017   

Trzymam kciuki i kibicuje.

galar 
Wieszcz wodzirej

Login SKYPE: j_galar1
Wysłany: 18 Lipiec 2017   

Czekamy na relację i foto.

mikimoll 
lokalny watażka

Wysłany: 12 Sierpień 2017   

Wersja krótka:

Wróciłem.

Zacząłem od takich widoków na zachętę.

I zaraz za tym punktem zdechło.

Motocyklem zrobiłem całe 40 km.

https://goo.gl/maps/Rmk6dqFZxC32

Wersja długa:

Wysmaruję jeśli będą chętni. Widziałem mnóstwo genialnych widokowo miejsc, odwiedziłem dwa lokalne muzea motoryzacyjne i muzeum penisów :) , zrobiłem setki zdjęć, kilka filmików .

Dla mnie wyjazd był __niesamowity__, ale opisów objazdów Islandii jest w sieci sporo i wszyscy w nich są pod wrażeniem, więc serio - będzie zapotrzebowanie, będzie relacja.

Wersja średnia:

Technicznie i finansowo - na tarczy. Poniżej jedyne zdjęcia motocykla z wyjazdu.

Silnik R100 - szpilki głowicy wyszły z bloku.
W następnej kolejności wydmuchało uszczelkę pod głowicą i koniec pieśni. Laweta, wynajem samochodu i kontynuacja zwiedzania na 4 kołach. Teraz będzie świadome lokowanie produktu, ale szczere. Gorąco POLECAM wypożyczalnię samochodów prowadzoną przez Polaków (i praktycznie dla Polaków) , ICE-POLE . Siedziałem głęboko w czarnej d... i m.in dzięki ich pomocy udało mi się wysunąć całą głowę a potem całą resztę.....

Wspaniałe trasy,

niesamowite miejsca i krajobrazy,

świetni ludzie, pełno Polaków we wszelakich punktach usługowych(knajpy, stacje, sklepy, hotele itd.) - język polski zaczyna być niemal urzędowy :) ,

zimno jak cholera :) ,

Poza tym zmienna pogoda, jazda w chmurach (widzisz z daleka chmurę na zboczu, droga się wspina i za kilka minut jedziesz w tej chmurze) zmienna pogoda, genialne drogi szutrowe z ograniczeniem do 80 km/h (!), benzyna po 7 zeta (po przeliczeniu przez kartę kredytową), tanie pokoje zaczynają się od 300/400zł (wspólna toaleta i łazienka w korytarzu, bez śniadania) /doba (2 osoby). Z toaletą i łazienką to już minimum 700-1000 zł. Drogie bałem się sprawdzić :) .

Widziałem sporo (jak na tak krótki wyjazd - finalnie wyszło 5 dni intensywnego zwiedzania), ale to jest kompletnie _nic_ pod względem możliwości. Spokojnie można tam jechać na 3 tygodnie i nadal czuć głęboki niedosyt.
Będzie drugie podejście. Jeszcze nie wiem kiedy, ale będzie.
Howgh.

ps.
W islandzkim Muzeum Phallologicznym jest penis niewidzialnego człowieka.
http://phallus.is/en/

Na dowód mam zdjęcie....

andrzeja 
lokalny watażka

Niezależnie od wersji pisz bo po zajawce apetyt jak u białego niedźwiedzia. Gratulacje pomysłu i jego realizacji.

POLER 
Majster

Ale jazda....wow.

zigrin 
Podaje Klucze

super, dawaj pełną wersje :)

nagar 
lokalny watażka

Jestem za pełną relacją.
Chociaż średnia relacja mnie bardzo podbudowała ;)

Jerzy 
lokalny watażka

Szkoda, że serducho z BMW dostało zawału ale i bez niego jak widać wyjazd się udał. Jak pozostali kibice proszę o więcej.
To w słoju to faktycznie robi wrażenie :shock: :wysmiewacz: :kwiatek:

Monster 
lokalny watażka

Kurf...przed wyjazdem nie chciałem krakać a chciałem napisać że wybrałeś najdroższy z możliwych sposobów na pozbycie się ruska :P

jarys

Gratulację za odwagę, masz jaja szkoda że ruchol padł. Interesuję się Islandią bo moja córka tam przebywa i w przyszłym roku ją odwiedzę ale bez ruchola za drogie koszta transportu jak dla mnie.

Maciej S. 
mitoman-gaduła

Precyzyjniej: padł niemiec. Ruskie czekało na konie mechaniczne i niutonometry a tu d..a.
Złośliwość materii, pewnie kupę kilometrów działało a spierdziało się nie tam gdzie powinno. Fajnie, że mimo tego udało ci się coś zwiedzić.

mikimoll 
lokalny watażka

Wysłany: 13 Sierpień 2017   

Dzięki za zainteresowanie i słowa otuchy.

Najbardziej zagotowało mnie to, że przyczyną awarii najprawdopodobniej była prawidłowe przygotowanie do wyjazdu ;)

Dwa lata temu skończył się(wytarł ze starości) gwint na śrubie regulacji luzu zaworowego. Ja to wtedy zapatentowałem jakoś, już nie pamiętam jak, mechanik był zadziwiony ale pozytywnie :) , w każdym razie wytrzymało dwa lata, w tym Rumunię z Galarem.

Cały czas miałem to z tyłu głowy, kupiłem w serwisie śruby i poprosiłem mojego grzebacza o wymianę.
No i w tym miejscu obie szpilki wyszły z bloku. Jedna poważnie - na 1 cm, a drugą czułem pod kluczem że ma chęć.

Gdyby tego nikt nie ruszał, to pewnie bym wrócił. Z tym że gdybym wiedział że się przewrócę to bym się położył .

Z jednej rzeczy jestem zadowolony, że holowanie w większości poszło z ubezpieczenia. Bo gdyby to się stało 1000 km od Reykjaviku a nie 40km to miałbym ciepło :)

Odpowiedz do tematu