FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów

Poprzedni temat «» Następny temat
Gruzja, Islandia lub to co się nawinie.....
Autor Wiadomość
Ural63 
Majster

Wysłany: 18 Lipiec 2017   

Trzymam kciuki i kibicuje.

galar 
Wieszcz wodzirej

Login SKYPE: j_galar1
Wysłany: 18 Lipiec 2017   

Czekamy na relację i foto.

mikimoll 
lokalny watażka

Wysłany: 12 Sierpień 2017   

Wersja krótka:

Wróciłem.

Zacząłem od takich widoków na zachętę.

I zaraz za tym punktem zdechło.

Motocyklem zrobiłem całe 40 km.

https://goo.gl/maps/Rmk6dqFZxC32

Wersja długa:

Wysmaruję jeśli będą chętni. Widziałem mnóstwo genialnych widokowo miejsc, odwiedziłem dwa lokalne muzea motoryzacyjne i muzeum penisów :) , zrobiłem setki zdjęć, kilka filmików .

Dla mnie wyjazd był __niesamowity__, ale opisów objazdów Islandii jest w sieci sporo i wszyscy w nich są pod wrażeniem, więc serio - będzie zapotrzebowanie, będzie relacja.

Wersja średnia:

Technicznie i finansowo - na tarczy. Poniżej jedyne zdjęcia motocykla z wyjazdu.

Silnik R100 - szpilki głowicy wyszły z bloku.
W następnej kolejności wydmuchało uszczelkę pod głowicą i koniec pieśni. Laweta, wynajem samochodu i kontynuacja zwiedzania na 4 kołach. Teraz będzie świadome lokowanie produktu, ale szczere. Gorąco POLECAM wypożyczalnię samochodów prowadzoną przez Polaków (i praktycznie dla Polaków) , ICE-POLE . Siedziałem głęboko w czarnej d... i m.in dzięki ich pomocy udało mi się wysunąć całą głowę a potem całą resztę.....

Wspaniałe trasy,

niesamowite miejsca i krajobrazy,

świetni ludzie, pełno Polaków we wszelakich punktach usługowych(knajpy, stacje, sklepy, hotele itd.) - język polski zaczyna być niemal urzędowy :) ,

zimno jak cholera :) ,

Poza tym zmienna pogoda, jazda w chmurach (widzisz z daleka chmurę na zboczu, droga się wspina i za kilka minut jedziesz w tej chmurze) zmienna pogoda, genialne drogi szutrowe z ograniczeniem do 80 km/h (!), benzyna po 7 zeta (po przeliczeniu przez kartę kredytową), tanie pokoje zaczynają się od 300/400zł (wspólna toaleta i łazienka w korytarzu, bez śniadania) /doba (2 osoby). Z toaletą i łazienką to już minimum 700-1000 zł. Drogie bałem się sprawdzić :) .

Widziałem sporo (jak na tak krótki wyjazd - finalnie wyszło 5 dni intensywnego zwiedzania), ale to jest kompletnie _nic_ pod względem możliwości. Spokojnie można tam jechać na 3 tygodnie i nadal czuć głęboki niedosyt.
Będzie drugie podejście. Jeszcze nie wiem kiedy, ale będzie.
Howgh.

ps.
W islandzkim Muzeum Phallologicznym jest penis niewidzialnego człowieka.
http://phallus.is/en/

Na dowód mam zdjęcie....

andrzeja 
lokalny watażka

Niezależnie od wersji pisz bo po zajawce apetyt jak u białego niedźwiedzia. Gratulacje pomysłu i jego realizacji.

POLER 
Majster

Ale jazda....wow.

zigrin 
Podaje Klucze

super, dawaj pełną wersje :)

nagar 
lokalny watażka

Jestem za pełną relacją.
Chociaż średnia relacja mnie bardzo podbudowała ;)

Jerzy 
lokalny watażka

Szkoda, że serducho z BMW dostało zawału ale i bez niego jak widać wyjazd się udał. Jak pozostali kibice proszę o więcej.
To w słoju to faktycznie robi wrażenie :shock: :wysmiewacz: :kwiatek:

Monster 
lokalny watażka

Kurf...przed wyjazdem nie chciałem krakać a chciałem napisać że wybrałeś najdroższy z możliwych sposobów na pozbycie się ruska :P

jarys

Gratulację za odwagę, masz jaja szkoda że ruchol padł. Interesuję się Islandią bo moja córka tam przebywa i w przyszłym roku ją odwiedzę ale bez ruchola za drogie koszta transportu jak dla mnie.

Maciej S. 
mitoman-gaduła

Wysłany: 13 Sierpień 2017   

Precyzyjniej: padł niemiec. Ruskie czekało na konie mechaniczne i niutonometry a tu d..a.
Złośliwość materii, pewnie kupę kilometrów działało a spierdziało się nie tam gdzie powinno. Fajnie, że mimo tego udało ci się coś zwiedzić.

mikimoll 
lokalny watażka

Wysłany: 13 Sierpień 2017   

Dzięki za zainteresowanie i słowa otuchy.

Najbardziej zagotowało mnie to, że przyczyną awarii najprawdopodobniej była prawidłowe przygotowanie do wyjazdu ;)

Dwa lata temu skończył się(wytarł ze starości) gwint na śrubie regulacji luzu zaworowego. Ja to wtedy zapatentowałem jakoś, już nie pamiętam jak, mechanik był zadziwiony ale pozytywnie :) , w każdym razie wytrzymało dwa lata, w tym Rumunię z Galarem.

Cały czas miałem to z tyłu głowy, kupiłem w serwisie śruby i poprosiłem mojego grzebacza o wymianę.
No i w tym miejscu obie szpilki wyszły z bloku. Jedna poważnie - na 1 cm, a drugą czułem pod kluczem że ma chęć.

Gdyby tego nikt nie ruszał, to pewnie bym wrócił. Z tym że gdybym wiedział że się przewrócę to bym się położył .

Z jednej rzeczy jestem zadowolony, że holowanie w większości poszło z ubezpieczenia. Bo gdyby to się stało 1000 km od Reykjaviku a nie 40km to miałbym ciepło :)

Odpowiedz do tematu