FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: karrad13
12 Grudzień 2010
skrzynia...
Autor Wiadomość
Jacek_CK 
Starszy Mechanik

Wysłany: 7 Październik 2017   

nagar napisał/a:
Nie wchodzi wcale, czy zgrzyta ?

Raz wchodzi, innym razem nie da się załączyć. Nic nie zgrzyta.
Jutro spróbuję pobawić się sprzęgłem - może rzeczywiście źle je ustawiłem.

nagar 
lokalny watażka

Sprawdź czy wajcha nie zawadza o rurkę od dolotu powietrza do gaźnika.

Jacek_CK 
Starszy Mechanik

nagar napisał/a:
Sprawdź czy wajcha nie zawadza o rurkę od dolotu powietrza do gaźnika.

Blokuje się na samym początku ruchu/ najdalej w połowie więc dolot nie gra tu roli. Jutro poeksperymentuję i zobaczymy.

Dawid1981 
Starszy Mechanik

Wysłany: 8 Październik 2017   

Jacek_CK napisał/a:
Albo wyszukiwarka na forum nie działa, albo ja jej nie umiem obsługiwać więc wybaczcie jeśli na takie pytanie były już odpowiedzi.

Mam problem ze wstecznym. Raz wchodzi, raz nie. Gdzie szukać przyczyny (tryby, gitara, widełki, co innego)?

Przyczyna jest taka że musisz odpowiednio wrzucić na luz miedzy jedynką a dwójka bo jak niezbyt dokładnie Ci się ustawi gitara i zapadka nie wskoczy w wycięcie gitary to wstek nie wejdzie bo widełki wstecznego nie trafiają dobrze w pod frezowanie na gitarze.Sprzęgło nie ma nic do rzeczy jeżeli nie zgrzyta.

Kolejna przyczyna jest taka że gitara zbyt luźno wchodzi na sworzeń i kiwa się na boki i wtedy też widełki wstecznego nie trafiają dobrze w gitarę.Wtedy dorabiasz nową tulejkę z ulepszonego materiału najlepiej do gitary która suwliwie wchodzi na sworzeń bez luzów,wciskasz tulejkę w gitarę i od góry punktujesz lub najlepiej kilka szczepów magiem szlifujesz lekko i gotowe.Tulejka żeby weszła w gitarę z lekkim wciskiem bo za ciasno to zaciśnie w otworze.

Jacek_CK 
Starszy Mechanik

Wysłany: 8 Październik 2017   

Dawid1981 napisał/a:
Jacek_CK napisał/a:
Albo wyszukiwarka na forum nie działa, albo ja jej nie umiem obsługiwać więc wybaczcie jeśli na takie pytanie były już odpowiedzi.

Mam problem ze wstecznym. Raz wchodzi, raz nie. Gdzie szukać przyczyny (tryby, gitara, widełki, co innego)?

Przyczyna jest taka że musisz odpowiednio wrzucić na luz miedzy jedynką a dwójka bo jak niezbyt dokładnie Ci się ustawi gitara i zapadka nie wskoczy w wycięcie gitary to wstek nie wejdzie bo widełki wstecznego nie trafiają dobrze w pod frezowanie na gitarze.Sprzęgło nie ma nic do rzeczy jeżeli nie zgrzyta.

Kolejna przyczyna jest taka że gitara zbyt luźno wchodzi na sworzeń i kiwa się na boki i wtedy też widełki wstecznego nie trafiają dobrze w gitarę.Wtedy dorabiasz nową tulejkę z ulepszonego materiału najlepiej do gitary która suwliwie wchodzi na sworzeń bez luzów,wciskasz tulejkę w gitarę i od góry punktujesz lub najlepiej kilka szczepów magiem szlifujesz lekko i gotowe.Tulejka żeby weszła w gitarę z lekkim wciskiem bo za ciasno to zaciśnie w otworze.

Dzięki!

Odpowiedz do tematu