FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów
Untitled document

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzęgło w dolniaku
Autor Wiadomość
harbuz 
Podaje Klucze

Wysłany: 26 Luty 2018   Sprzęgło w dolniaku

Podczas ostatniej wyprawy tak rusy dostały w dupę, że zesrały się tarcze. Tarcze "gównolit" nalewane 5mm.
Okazało się, że puścił simering na podporze przez co wytarta tarcza i mokry olej zakleił dołem wylot cieknącego oleju. Jedna tarcza wytarta do blach, natomiast druga zalana i spalona.
Tarcze 5mm. blacha, przekładka gruba.
Zakupiłem nowe tarcze starej daty, ale grubsze 7,2mm. od kolego z Łańcuta, ale nie wiedziałem nic o przekładce? Że musi być cienka?
Uświadomił mnie kolega Kazek.
Kolejny zakup, czekanie kilka dni na przekładkę i oczywiście kolejny zestaw tych porządnych śrub z płaskim łbem:)
Złożyłem i dalej brak możliwości jakiegokolwiek ruchu patykiem sprzęgła.
Zakupiłem tarcze "gównolit" 5mm, tak po staremu, grubas jako przekładka i zasada działania jak wcześniej, czyli nie działa?
Oczywiście kolejne śruby, montaż cienkiej przekładki na cienkich tarczach i wszystko chodzi jak na razie?
Może ktoś wytłumaczyć co jest nie "halo"?
Tarcze jak na samym, czyli cienkie, ale z tą samą blachą czyli 6mm nie działa,a działało?
Pozdrawiam.

nagar 
lokalny watażka

Wysłany: 26 Luty 2018   

http://forum.redmotorz.eu/viewtopic.php?t=9457

Dawid1981 
Majster

Wysłany: 27 Luty 2018   

Kołki powinny wystawać 25mm .Czasami gruba przekładka nie ma 5 tylko 5,7mm i pozostałe tarcze metalowe też są różnej grubości.Ogólnie sam przerabiam te tarcze hartując otwory i szlifując na magnesowej szlifierce albo dorobię z blachy trudno ścieralnej twardej i na 12 kołków i mocniejsze sprężyny robię i jest masakrator :) .
Tarcze cierne możesz sobie zrobić kevlarowe jak chcesz :) )) 250zl sztuka :) .

harbuz 
Podaje Klucze

Wysłany: 28 Luty 2018   

Kołki wystawały 24mm. Tarcze cierne po 5mm. Przekładka gruba 6mm.
Tak to wyglądało. Pisałem to tylko z powodu, że wcześniej było dobrze, a tutaj taki klops:(
Rozbierałem to z 4 razy nie wspominając, że u handlarzy wykupiłem chyba wszystkie gówniane śruby na sprzęgło. Te w ilości 6 sztuk na poważny płaski śrubokręt.
Na marginesie, wszystkie wątki które opisują tracze występują w dwóch wariantach. Gruba tarcza, cienka przekładka, bądź na odwrót.
No ale nic tutaj uświadamiam sobie, że ruska materia jest na zasadzie "musisz sobie jakoś poradzić"?
Nic mam kilka tarcz i przekładek. Będzie na przyszłość. Ważne, że chodzi i na bajzel do Wroc na niedzielę jest przygotowany zaprzęg.
Może dojedzie?
Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu