FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów
Untitled document

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy rusek - zakup
Autor Wiadomość
majster49

Wysłany: 1 Marzec 2018   Pierwszy rusek - zakup

Witam serdecznie,

Na forum jestem nowy, wiec na poczatku chcialbym przywitac wszystkich tutaj obecnych.

Nosze sie z zakupem motocykla, konkretnie interesuje mnie model K-750 - budzet na motocykl to okolo 5000zl (oczywiscie na zakup, drugie tyle pewnie na naprawy)

Przegladam roznego rodzaju OLXy itp. i chcialbym prosic o opinie w sprawie ewentualnych moich typow, chcialbym zeby to byl motocykl jak to sie mowi "z jednego kawalka" kompletny. Ma to byc swego rodzaju inwestycja na przyszlosc, wiec im blizej oryginalu tym lepiej.

PRzegladajac ogloszenia natknalem sie np. na cos takiego:
https://www.olx.pl/oferta...html#c520b4281e

Z tego co wiem sprzedawca jest dosc znany i sprawdzony. Czy ta konkretna sztuka bylaby warta zainteresowania?

Druga opcja to:
https://www.olx.pl/oferta...html#c520b4281e

Tutaj mamy komplet dwoch motocykli, ale rozmawialem ze sprzedawca i bylby sklonny sprzedac sama K-750. Na minus jest fakt, ze jest niezarejstrowana i dokumenty sa tylko ukrainskie od niej. Na plus natomiast to ze motocykl jest kompletny, na chodzie itp. oraz ze mam stosunkowo blisko do sprzedawcy.

Z innych opcji, jest jeszcze taki handlarz-sprzedawca z Rzeszowa, ktory tez wystawia calkiem ladne (wizualnie) zaprzegi i w stosunkowo dobrych cenach, moze ktos kojarzy faceta i napisze cos wiecej o tym czy warto do niego jechac?

Pozdrawiam

meter30 
Podaje Klucze

Wysłany: 2 Marzec 2018   

Tą drugą opcję nawet miałem jechać i obejrzeć (szukam motocykla dla kolegi, nie dla siebie), ale kiedy byłem w okolicy Chrzanowa to facet akurat nie miał czasu. Wygląda interesująco. O syn_sama są różne opinie, ja osobiście unikam dużych handlarzy.
Powiem Ci z mojego doświadczenia- kiedy zaczynałem z ruskami 5 lat temu to nie znałem się jeszcze na modelach, też miałem ograniczony budżet, sam też nie wiedziałem czy mnie to wciągnie i kupiłem złomka napędowca którego wyremontowałem i mam go do dziś (tylko dlatego, że nie ma możliwości odzyskania kasy włozonej w remont, a wiem ile pracy włożyłem). W miarę postępu prac, eksploatacji, czytania, doktoryzowania się nad modelami zacząłem dostrzegać zdecydowaną różnicę pomiędzy M72 a całą resztą rusków. Tzn ujrzałem piękno emy i "brzydotę" Kaśki/dniepra. Dziś mam też emkę, ale to jeszcze nie jest ta którą bym chciał. Dążę do tego, że może lepiej dozbierać parę złotych i szukać czegoś w M72?
Kasy włożonej w remont i tak nie odzyskasz przy ewentualnej odsprzedaży, więc jeśli to ma być inwestycja w przyszłość to zdecydowanie wolałbym wcześniejszy model

harbuz 
Podaje Klucze

Na wstępie witam serdecznie.
Co do samego zakupu, to nie ma jakiś złotych środków? Może gdyby ktoś z kolegów na forum sprzedawał to może jest fakt godny polecenia?
Nie mam doświadczenia może dużego, ale zakupiłem już dwa rusy oraz z kolegą z sąsiedniego garażu.
Dwa jeżdżące, choć to mocne słowo i jeden do odpalenia.
Najwięcej chyba włożyłem w te jeżdżące?! Oczywiście zależy kto co chce mieć? Czy wystarczy tylko nowa farba na pędzel, czy idziemy na grubo?
Mój mt 12 miał służyć jako transport dla pasa i orka w polach. Okazało się, że kapitalka silnika się przyda, prądnica i koła od Jacka, centrowanie i cynkowanie szprych oraz malowanie obręczy proszkowo u kolego Sebastiana.
Teraz dojdzie regeneracja napędu, który wygląda zajebiście. Jak nowy z fabryki.
Nie omieszkam ominąć kolegi Kazka, który własnie go reanimuję.
Wszystko to kosztuję grubo kasy i pytanie trzeba zadać sobie samemu??
Co chcemy mieć i w jakim stanie.
Pieniędzy zawsze mało i zawsze znajdzie się coś do roboty, dopieszczenia?
Tak czy inaczej dużo cierpliwości życzę i powodzenia w zakupie.
5 tysięcy to taka normalna cena za taki egzemplarz. Wiem, że ktoś napiszę, że są i można trafić za trzy, ale to już inna bajka.

Jerzy 
lokalny watażka

Moim zdaniem pierwszy warty obejżenia. Drugą opcję bym odpuścił bo nie do końca widzę za co trzeba płacić. Tak czy inaczej każdy ruski zaprzęg wymaga generalnego remontu. Jak sam to robisz to wiesz co i jak wykonano. Lepiej szukać czegoś kompletnego bo każda zamieniana czy dokupowana część kosztuje więcej niż w komplecie. A że włożonej kasy i pracy się nie odzyska to fakt. Ale nie po to kupuje się takie motocykle.

Prince 
mitoman-gaduła

majster49 Kolega meter30 zwraca Ci uwagę na bardzo słuszny aspekt. Mniej więcej tyle samo kosztują podstawowe zabiegi, regeneracja, obróbka, transport, formalnosci. Wiec z reguły remont wychodzi podobnie. Kupisz najtańszego dniepra za 2 tyś w remont wsadzisz 5 tyś i to będzie nigdy niesprzedawalne za włożoną kasę jeśli ci sie odwidzi. Jeśli trafisz ciekawy, rzadki lub z innych względów pożądany model jak m72, k750W, m61,m62, MW albo coś z krótkiej serii to tak samo wpakujesz 5 tyś ale wartość takich egzemplarzy zawsze rośnie.
Osobiście emki uważam za chłam rzadki, ale większość nie wiedzieć czemu się jara ;) Plusem jest to że są do tego chińskie części. Z tego samego powodu nisko je cenie. Chińczycy natłukli tego kolejne miliony i emka to żadna rzadkość.

W drugim linku jest model m63 z głębokimi błotnikami które montowano krótko po przejściu z m62. To ciekawa oferta i moim zdaniem warto sie przyglądnąć. To właśnie taki rzadki "rodzynek". Łączy najlepsze cechy użytkowe z fajnym dizajnem.

Tu jest podobny egzemplarz.

Odpowiedz do tematu