FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów
Untitled document

Poprzedni temat «» Następny temat
mt-12 na Ukrainie
Autor Wiadomość
gamerannn 

Wysłany: 14 Kwiecień 2018   mt-12 na Ukrainie

Witam Szanownych Kolegów
Jestem Andrzej i obecnie przebywam jakiś czas na wschodzie Ukrainy, z powodu nadmiaru czasu przymierzam się do jakiegoś dniepra 12 w stanie do jazdy. Pozwolę sobie przedstawić linki do aktualnych aukcji i proszę o opinie:
Dniepr nr 1 to:
1
Dniepr nr 2 to:
2
Oba w przedziale około 3500zł. 1ka jest zastała i wymaga wkładu, 2ka jeden właściciel od nowości, odpala jak zegarek, kupa części...tylko ta kanapa mi się nie podoba :uoee:
Pytanie moje jest natury ogólnej, czy to pojeździ i nie zamieszka w warsztacie... :mysli: :roll: Podoba mi się konfiguracja 12ki, do ogarnięcia przeze mnie te proste gaźniki, zapłon, silnik....
Chcę sobie pojeździć po tutejszych bezdrożach potem zabrać ją do Polski.
Dziękuję za wszelkie opinie

Jerzy 
lokalny watażka

Wysłany: 14 Kwiecień 2018   

Bierz ten, który wyda ci się lepszy. Dniepr 12 to w mojej opinii najfajniejszy wybór z tej marki. Ważne by dyfer działał gładko, bez zacięć, hałasu i niepokojących drgań oraz by nie było za dużo wycieków. 100% szczelności to te motocykle nigdy nie miały. Pamiętaj tylko, że z wywozem z Ukrainy mogą być problemy jeśli nie będzie on na ciebie zarejestrowany. Jak będziesz chciał go używać w UE to czeka cię jeszcze oclenie - tu musisz pamiętać, że należy się z tym tematem zmierzyć już na granicy, po stronie Polskiej.

Contraband 
mitoman-gaduła

Wysłany: 14 Kwiecień 2018   

Ja bym wcale nie skreślał kanapy moim zdaniem jest dużo wygodniejsza niż te siedzenia gumowe. A jeśli odpala i jeździ to chyba wybór jest prosty-szczególnie że chcesz tam pojeździć. Ale to Ty musisz być przekonany :)

meter30 
Podaje Klucze

Wysłany: 15 Kwiecień 2018   

2 ładniejsza, kanapa się nie przejmuj- gorzej wygląda, ale jest wygodniejsza.
Z kolei ja mam do Ciebie pytanie- czy kontaktowałes się z tym gościem że Starobielska? On ma dużo maszyn i części. To jest jakaś firma czy prywatny?

gamerannn 

Wygoda przede wszystkim ;) Zatem kanapa... Czyli nie przepłacam za 12kę w dobrym stanie? Być może nawet wróci do kraju zarejestrowana na mnie :] Obaj sprzedawcy są ze Starobielska, nie widzę żadnych innych przedmiotów u nich :mysli: Dzięki za opinie, słyszałem, że te 12ki były lepszej jakości niż 11 np. bo montowane przy wojennych...

Jerzy 
lokalny watażka

Co do ceny to zawsze kwestia tego, czy kupujący ją akceptuje i czy odpowiada ona poziomowi cen za daną rzecz. Zawsze trzeba się targować, tym bardziej, że z tamtych rejonów motocykli do Polski się chyba nie wozi. Nie wiem jak wygląda sprawa popytu na takie motocykle na Ukrainie, ale podejrzewam, że szału zakupów nie ma. Co wytargujesz to twoje, a z motocykla na pewno będziesz zadowolony. Samo prowadzenie jest lepsze niż w innych zaprzęgach, bo kosz dzięki napędowi nie powoduje dodatkowej siły bezwładności. W terenie docenia się moc przekazywaną na koło wózka. Jednym zdaniem będzie pan zadowolony :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

astride 
mitoman-gaduła

Oba sprzęty są fajne. Nasuwa mi się spostrzeżenie: wiem że Ameryki nie odkryłem ale to kolejny dowód na to jakie ceny narzucają handlarze.. Pzdr

Prince 
mitoman-gaduła

astride napisał/a:
Oba sprzęty są fajne. Nasuwa mi się spostrzeżenie: wiem że Ameryki nie odkryłem ale to kolejny dowód na to jakie ceny narzucają handlarze.. Pzdr

Szeroko pojęty transport w tym papierologia, łapówki ;D spanie, wyszukiwanie i koszty sprzedaży u nas. Nie znam żadnego handlarza który pobudowałby za handel ruskim złomem np dom z basenem. Za drogo u nas- spróbuj ściągnąć sam.

jantos 

Wysłany: 15 Kwiecień 2018   mt12

witajcie ja znam chandlarzy ktozy bardzo dobrze z tego zyja Kupuja buduja itd Iza chiny nie wzieli by siE do roboty !!!

astride 
mitoman-gaduła

Prince -nie neguję i rozumiem sytuację. Każdy chce zarobić. Chciałem tylko zauważyć ile naprawdę nasze zlomy powinny kosztować. No ale to bez sensu gadanie -tak jak z ceną paliwa. :)
Nie sprowadzę sam bo nie mam kontaktów, doświadczenia i "narzędzi". Za leniwy jestem ale od handlarzy nie kupię. Wolę od kogoś z forum :P

meter30 
Podaje Klucze

Cenę kształtuje rynek i nasze motocykle są warte tyle ile ktoś jest w stanie za nie zapłacić. Skoro ceny są jakie są to znaczy że ludzie kupują w tych cenach i obniżanie stawki do wartości ukraińskich byłoby ekonomicznie nieuzasadnione z punktu widzenia sprzedającego.

Odpowiedz do tematu