FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedam MW-750M zarejestrowany, mazowieckie
Autor Wiadomość
Alek 
Podaje Klucze

Wysłany: 17 Kwiecień 2018   Sprzedam MW-750M zarejestrowany, mazowieckie

Formalności najpierw: sprzedam MW-750M, zarejestrowany w Polsce
Rok produkcji: dokładny nieznany
Cena: 9300zł
Motocykl obecnie stacjonuje w okolicach miejscowości Zuzela (mazowieckie).
Tel. kontaktowy: 602-646-365

Koleżanki i koledzy.
Zdecydowałem się wystawić na sprzedaż mój motocykl, który kupiłem od kolegi z forum jakieś 3 lata temu. Bardzo chciałem mieć w końcu motocykl z napędem i po długich poszukiwaniach taki kupiłem. Według mojej najlepszej wiedzy historia motocykla wyglądała tak: od nowości (rok produkcji nieznany) na stanie wojska, od 90 roku zarejestrowany prywatnie w ZSRR, w 2000 roku sprowadzony i zarejestrowany przez forumowego kolegę w Polsce, a od 2015 roku u mnie. W ZSRR zmieniono błotnik tylny na krótki i pomalowano na czarno, w Polsce przemalowany na zielono pędzlem, a parę lat temu zmieniono silnik na kupiony na forum RM :D nie wiem, kiedy zmieniono zbiornik. Historię "lakierowania" widać dobrze na wszystkich zarysowaniach i odpryskach. Jako pierwszy na gołej blasze oczywiście oliwkowy. Do motocykla jest oryginalny paszport, w którym w polu rok produkcji wpisano NIE ZNAJET (tajne, jak to w wojsku).
Technicznie motocykl jest jak najbardziej jeżdżący, ale widać na nim lata jazdy i ostatnie lata braku czasu. Silnik pracuje ładnie (jak na ruska) i nie dymi. Biegi chodzą dobrze, nie wyskakują, ale na czwórce zaczyna być słychać łożysko - chyba. Jak kupiłem, to z gaźniki były jakieś "lewe", więc założyłem moje K302 i motocykl zaczął dobrze odpalać i jeździć. Ładowanie 12V na prądnicy malucha. Działa jak to maluch. Blachy pomijając powłoki "lakiernicze", dobre. Wózek nie nowy, ale też nie przerdzewiały. Koła z rozpieraczami - takie kupiłem, to nie zdejmowałem. Motocykl właśnie przeszedł badanie techniczne zgodnie z nowymi przepisami, więc jest sprawny… :D OC jest - można wracać na kołach…
Cena motocykla to 9300zł. Najpierw wystawiam tylko na forum. Jak nikt nie będzie zainteresowany, to wystawię "na zewnątrz".

yurko 
Majster

Login SKYPE: sly-uncle
Wysłany: 18 Kwiecień 2018   

Nie NIE ZNAJET, a NIE USTANOWLIENO.
W wojsku wszystko bylo znane, to polskie bajki o "tajnach" i "jak to w wojsku". Z motocyklem szedl fabryczny paszport techniczny, plus w wojsku mieli dokument-wykaz z zakodowaniem tabliczek co poszly w MW z 70go roku.
Ten dokument co na zdjeciach nic wspolnego nie ma z woskiem, bo byl wydawany przez МРЕО ДАЇ, juz w tedy jak motocykl wyszedl z wojska, a to ze pies mial w dupie i motocykl i wszystko to dla tego i wpisal byle co.
Wedlug numeru silnika z tego dowodu, motocykl 02-03 miesiac 1974roku, tylko na samym motocyklu silnik juz nie ten.
Pzdr.

Alek 
Podaje Klucze

Wysłany: 18 Kwiecień 2018   

No i pięknie. Dzięki za informację. Dokument pokazałem, żeby było wiadomo dlaczego w polskim dowodzie są w tym miejscu bzdury.
W sumie to nie wiem, czy lepiej jak kiedyś wpisywali w dokumenty bzdury, czy teraz jak bez potwierdzenia na papierze nic się nie da załatwić. W dowodzie rejestracyjnym musiał być rok produkcji. No to musiał wypowiedzieć się rzeczoznawca. No nie wiedział co i jak, więc wpisał w orzeczenie "lata sześćdziesiąte". No to "Pani w urzedzie" wpisała... 1960 :)

Odpowiedz do tematu