FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów
Untitled document

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaczynam przygodę z moja "kaśką"
Autor Wiadomość
Lajt87 

Wysłany: 16 Kwiecień 2018   

Dzisiaj pogoda za oknem jest nie ciekawa , na budowie i tak bym nic nie zrobił więc był pretekst żeby zabrać się jednak za rozbieranie moto :)

Gumy siedzisk odzyskam , siedzenia takie trochę kiepskie. Nie wiem co z amorami ,z każdego leje .

kozichwost 
lokalny watażka

W amory i tak wsadzisz wkłady od malucha - to jedyne sensowne rozwiązanie ich naprawy.

Lajt87 

kozichwost napisał/a:
W amory i tak wsadzisz wkłady od malucha - to jedyne sensowne rozwiązanie ich naprawy.

Czytałem trochę o tym ale muszę sprawdzić czy mam gwint główki M10x1

kozichwost 
lokalny watażka

Jakiego byś nie miał, to maluchowy amor wydoli, bo ma grubszy trzpień. Na pewno masz taki gwint, bo wszystkie ruskie amory taki mają

Lajt87 

Wysłany: 17 Kwiecień 2018   

W międzyczasie zajmę się amorkami teraz jednak muszę wszystko rozebrać aby całość dać do piaskowania. Silnik wczoraj już by wylądował na stole ale przypomniałem sobie , że warto oleje zlać :mrgreen: ciekawe czy dam radę sam go wyciągnąć z ramy i na stół bo troszkę to on waży ;)

kozichwost 
lokalny watażka

Zawsze mu możesz zdjąć cylindry i prądnicę - schudnie o połowę

Lajt87 

Prądnicę odkręciłem reszta została i dałem radę sam :) serce na stole :

Lajt87 

Wysłany: 18 Kwiecień 2018   

rozsypało mi się łożysko igiełkowe z dyfra , źle zacząłem to rozbierać . Czy muszę zbierać wałki czy i tak będzie do wymiany wszystko ?

Nie mogłem sobie dać rady z jednym sworzniem , poległem dzisiaj .

Jerzy 
lokalny watażka

Wysłany: 19 Kwiecień 2018   

No faktycznie z dyfrem zacząłeś od d.. strony. Igły daruj sobie. Nowe kosztują grosze a zawsze lepiej je wymienić na markowe.

Lajt87 

Wysłany: 19 Kwiecień 2018   

Czy opłaca się ten błotnik reanimować tzn. łatać po piaskowaniu czy raczej na złom i kupić nowy :

Jak najlepiej rozkęcić przednie lagi , ogólnie rozłączyć przód ?

Jerzy 
lokalny watażka

Wysłany: 20 Kwiecień 2018   

Przedni błotnik pewnie łatwiej będzie kupić w lepszym stanie niż kleić próchno. Tylny dzielony to raczej warto połatać, bo nieczęsto spotyka się je na bajzlach, zwłaszcza w dobrym stanie. Widełki rozbierasz tak jak każde inne. odkręcasz górne półki, luzujesz śruby mocowania lag w dolnej (to te trzymające blaszane osłony), ew. wkrętakiem zwiększasz szczelinę w przecięciu dolnej półki i wysuwasz widełki do dołu. Dalej to mocujesz dolne kielichy w imadle, odkręcasz nakrętki i wyciągasz lagi razem z tulejkami siedzącymi w kielichach. Z nimi zostają amortyzatory i sprężyny, które są przykręcone od dołu śrubą. Tę odkręcasz kluczem nasadowym przez zagłębienie w dole kielichów. Z drugiej strony to najlepiej pobierz z kolyaski http://kolyaska.pl/biblioteka.html lub netu instrukcję obsługi K750 lub nawet Dniepra. Nawet jak nie znasz języka to rysunki wiele powiedzą co i jak jest zbudowane.

Lajt87 

Materiały ściągnąłem , dzięki. W dziale "kupię" dam ogłoszenie odnośnie błotnika. Powoli muszę skompletowac to co nadaje się do piaskowania , wszystkie drobne elementy też dawać typu ścięgna hamulca , klosz lampy przód , osłony lag itp.? Gwinty do piaskowania zabezpieczyć ?

andrzeja 
lokalny watażka

A po co zabezpieczać gwinty do piaskowania? Dzięki temu że ich nie zabezpieczysz będą miały szansę zostać wyczyszczone. Jeżeli pomalujesz proszkowo czy zwykłą farbą i tak nie unikniesz poprawiania gwintów gwintownikiem lub narzynką.
Ja osobiście przed piaskowaniem spawam i łatam wszystko co trzeba bo piaskowania ujednolica powierzchnię i zaciera ślady po spawaniu. Cała drobnicę też piaskować, będziesz miał mniej pracy. Popatrz sobie na zdjęcia( nie jest to reklama) jak robią to inni :wink:
http://www.czarprlu.pl/?p=2364

Krzycho 
Majster

Wysłany: 22 Kwiecień 2018   

Ja tam osobiście spierałbym się, czy piaskowanie gwintów to taka dobra sprawa - piaskowałem w dwóch różnych miejscach i w obydwu powiedzieli, żeby koniecznie zabezpieczać,bo piach to generalnie nic dobrego dla rzeczonych gwintów i dla jakichkolwiek powierzchni roboczych. Ale każdy robi jak chce. Ja po prostu zabezpieczałem wkręcając stare śruby i tyle.

Błotnik - przedni wywal i kup sobie nowy, są w miarę tanie. Stary możesz wykorzystać do zrobienia sobie błotnika tylnego, czyli krótki błotnik dnieprowy + dosztukowana płetwa ze starego przedniego - jest o tym cały temat.

Trzpienie amorów od malczana - też jest o tym temat na forum. Ja ze swojej strony dodam, że jak miałbym to robić jeszcze raz, to oddał bym je do nagwintowania tokarzowi. Można to zrobić w domu, ale trzeba się trochę napocić, żeby trzpień unieruchomić a potem równo go nagwintować.

kozichwost 
lokalny watażka

Wysłany: 22 Kwiecień 2018   

Nie trzeba się napocić. Zataczasz końcówkę trzpienia, montujesz go przez drewno w imadle i gwintujesz.
Do malowania proszkiem gwinty trzeba zabezpieczyć. Wystarczy wkręcić śruby i po kłopocie. Tak samo do piaskowania. Nie trzeba później poprawiać gwintownikiem zastanawiając się jakiego skoku był gwint....

Odpowiedz do tematu