FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów
Untitled document

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań
Autor Wiadomość
Goli 

Wysłany: 20 Kwiecień 2018   

Luzu na przepustnice chyba nie powinno być bo założone nowe zestawy naprawcze (k63) ,poziom paliwa raczej ok,ustawiony tak jak wyżej doradzano, to przestawienie o jeden ząb raczej też odpada bo śruby od pokrywy rozrządu 100lat nie ruszane,chyba że tak ktoś jeździł. Za to przerwa ustawiona na oko :oops: no chyba,że te zestawy są tyle warte... czytałem gdzieś O skreconych walkach rozrządu i przez to trudnościami z regulacją zapłonu,może u mnie tak jest?

Goli 

Wysłany: 22 Kwiecień 2018   

Jednak nie doceniłem przeciwnika, po dokładnej regulacji przerwy na platynkach i na świecach,oraz dokładnym ustawieniu zapłonu ( o dziwo teraz się dało,pewnie winna była zła przerwa naplatynkach) Silnik pali od strzała. Jednak doił jak smok i dymił na czarno, diagnoza,za dużo paliwa, wywaliłem nowe dysze i zamontowałem stare,problem zniknął.Teraz tylko kwestia regulacji bo lewy gar duuużo bardziej się grzeje niż prawy. Ale nie daje mi spokoju jeszcze jeden temat. Strasznie rzęzi ten silnik i słyszę to wyraźnie z okolic napędu alternatora. Przeryłem cały dział techniczny i wpadłem na ciekawy wpis. Mowa w nim o regulacji alternatora? Jest coś takiego? Wyciszy to pracę kół zebatych? Przyznaję się, że wyciągałem alternator i włozyłem go jak leci,niczym nie regulowałem,może to być powodem hałasu? Łożyska w altku były ok

galar 
Wieszcz wodzirej

Login SKYPE: j_galar1
Wysłany: 22 Kwiecień 2018   

Luzujesz śruby trzymające alternator i obracając nim w prawo lub lewo szukasz
ustawienia, w którym zazębienie najciszej pracuje.

Goli 

Wysłany: 29 Kwiecień 2018   

Pewnie macie mnie już dość, ale ja nadal nie odpuszczam. Po kilkukrotnym załamaniu nerwowym i wysłaniu rowerzysty karetką na bombach do szpitala, walczę dalej.
Powoli silnik zaczyna ze mną współpracować ale... zapłon ustawiony według wszelkich opisów,czyli na rozwartych ciężarkach ale po zwolnieniu ich mogę zapomnieć o odpaleniu. Na zablokowanych w rozwarciu pali na dotyk i w miarę jeździ.Podpowie ktoś o co kaman?
Drugi problem, jeden gar grzeje się dużo bardziej niż drugi, iglice na środkowym rowku,przepustnice idealnie równo, regulacja składu też mniejwięcej podobnie.

Daro 
Majster

Zapłon ustawiasz na rozchylonych ciężarkach ustawiając wcześniej wał korbowy w pozycji"P" czyli 32-36 st.przed GMP.Zwróć uwagę w jakim punkcie wypada zapłon po zwolnieniu odśrodkowego.Zwróć uwagę,czy odśrodkowy nie jest obluzowany w miejscu fabrycznego zaprasowania,bo zapłon będzie się przestawiał samoczynnie po uruchomieniu silnika.Jeśli ustawiłeś gaźniki wg.ruskiej instrukcji,to cylindry powinny się równomiernie nagrzewać.Przy regulacji gaźników niema" mniejwięcej"tylko tak jak ma być,poziomy paliwa w obu gaźnikach takie same i synchronizacja zrobiona najdokładniej jak się da(silnik pyka tak samo na lewym jak i prawym cylindrze).To jest prosty motor,ale nie należy się łudzić,że jak ruskie to wystarczy walnąć młotkiem i będzie chodził.Pytaj śmiało i bez obaw,tutaj zawsze znajdzie się ktoś ,kto Ci pomoże.

Jerzy 
lokalny watażka

Sprawdź przerwę na obu wygarbieniach krzywki. Bardzo często maja różna wartość z powodu niesymetrycznej obróbki lub skrzywienia wałka rozrządu. Grzanie się to głównie przyczyna nierównomiernego zasilania cylindrów. Tu trzeba powalczyć, aby było dobrze.

Goli 

Dzięki za porady, znalazłem instrukcję regulacji gaźników k63t ale mam pytanie, czy może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie czym różnią sie gaźniki k63 i k65 ponieważ kupiłem zestaw naprawczy do k65 i w tym zestawie iglica ma rowki a w k63 jest wkręcana.

Daro 
Majster

Sposób regulacji jest taki sam w obu gaźnikach z tą właśnie różnicą,że w K-63 wysokość iglicy była ustalana nakrętkami.

Goli 

Czyli rozumiem że iglice z k65 mogę spokojnie zostawić?

Goli 

Wysłany: 7 Maj 2018   

Kolejne pytanie,padła mi cewka,ori,ta w czerwonej szmacie, zamontowalem maluchoską z napisem ze ma być rezystor 1,5ohm. Silnik ozyl ale chodzi jak stara K...a ,zauważyłem że na platynkach nie iskrzy a wręcz sie pali. Na starej cewce nie było nawet maleńkiej iskierki. Czy po założeniu rezystora iskrzenie ustanie?
I czy zostawić dnieproski kondensator czy też ma być od malczana?

astride 
mitoman-gaduła

Załóż od malca

Goli 

Jeszcze jedno pytanie,co będzie mniej awaryjne, klasyczny zapłon z cewką od malca czy montować elektronik?

Daro 
Majster

Wysłany: 8 Maj 2018   

ja szczerze polecam klasyczny z cewką 126p+moduł DIGITECH +przewody zapłonowe np.od BIS-a.Ważne żeby aparat doprowadzić do jak najlepszej sprawności .Osobiście b.zadowolony jestem z tego rozwiązania.Moi znajomi stosują zapłony elektroniczne zarówno ukraińskie ,jak i polskie i bardzo chwalą osiągi, ale są mistrzami wymiany na trasie,bo padają b.często,co zresztą ich wcale nie zraża.

Odpowiedz do tematu