FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów
Untitled document

Poprzedni temat «» Następny temat
hamulec m72 półbęben
Autor Wiadomość
sniper_bob 
mitoman-gaduła

Wysłany: 23 Maj 2018   hamulec m72 półbęben

Postanowiłem poprawić hamowanie dałem półbębny do przetoczenia wrzuciłem nowe szczęki i tył super mocniejsze naciśnięcie i jest w stanie zablokować koło gorzej z przodem tam praktycznie nic nie hamuje dobre do trzymania na postoju żeby się z górki nie stoczyć....
na podnośniku przy dociąganiu linki słychać że na pełnym obrocie koła w 1 miejscu trze... na starych szczękach słychać tarcie przy całym obrocie koła nawet jest spory opór przy kręceniu kołem ale podczas jazdy i naciskaniu klamki nie hamuje praktycznie wcale...
jak to opanować?

Jerzy 
lokalny watażka

Wysłany: 24 Maj 2018   

Przetoczyć szczęki na tarczy lub dopasować je poprzez sukcesywne dopiłowywanie polegające na zaniżaniu punktów styku do momentu osiągnięcia kontaktu z całą płaszczyzną okładziny. Możliwe też, że rodzaj okładzin jest niewłaściwy. Dawne były stosunkowo miękkie i lepiej układały się we współpracy z bębnem. Współczesne są twarde i nie zawsze, mimo dopasowania, dają spodziewany efekt

Cubick 
Wieszcz wodzirej

Jeżeli bęben przetoczony to jakim cudem trze w 1 miejscu??
To co Jerzy pisze plus jeszcze zwróć uwagę na ustawienie dźwigienki żeby w momencie hamowania tworzyła kąt prosty z linką. Nie ma cudów, te ruskie hamulce potrafią być skuteczne ale to wymaga trochę zachodu.

Dawid1981 
Majster

Ucinasz jakiś stary bęben albo wytaczasz z rury tej samej średnicy pierścień przelotowy.Nakładasz na szczeki i naciskasz.Wkladasz szczelinomierz miedzy szczeki a bęben i widzisz gdzie leży a gdzie nie i ustawiasz tak zeby bylo jak najlepiej na regulacji np w dnieprze(rozpierak i stożek) albo podpilowujesz tak żeby stykało całą powierzchnia szczęki.

sniper_bob 
mitoman-gaduła

Wydaje się że bęben ma delikatne bicie. Toczyli razem z felgą to może przez to bo raczej tokarz łapał za felge.... Zmieniłem linkę trochę poustawiałem na regulacji oraz dzwigni i może nie hamuja ale już spowalnia do małych prędkość ok. Tył za to super.... blokuje koło na asfalcie.

Monster 
lokalny watażka

sniper_bob napisał/a:
Wydaje się że bęben ma delikatne bicie. Toczyli razem z felgą to może przez to bo raczej tokarz łapał za felge.... Zmieniłem linkę trochę poustawiałem na regulacji oraz dzwigni i może nie hamuja ale już spowalnia do małych prędkość ok. Tył za to super.... blokuje koło na asfalcie.

Mógłbyś się zdziwić jeśli zamieniłbyś koła miejscami - tylny hamulec potrzebuje o wiele mniejszej siły do zablokowania koła.

Dawid1981 
Majster

Wysłany: 25 Maj 2018   

JAk sie toczy bębny w rusku musisz zatoczyc walek pod wymiar siedzenia pod lożysko z leciutkim luzem i wprowadzic go w miejsce łożysk do oporu i dociskasz koniem i dopiero wytaczasz.Inaczej jest lipaaaaaaaaaaaaaa :) .

Odpowiedz do tematu