FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów

Poprzedni temat «» Następny temat
silnik urala tuning-niewypał??
Autor Wiadomość
michal-kaska750 

Wysłany: 26 Czerwiec 2018   silnik urala tuning-niewypał??

Witam wszystkich posiadaczy ruskich machin.Mam silnik uralca m63 po małych modernizacjach tzn.tłoki cinczeczento 700,wałek rozrządu sportowy od p.Świątka,gaźniki Webera k68 i ogólnie brak mocy na wyższych obrotach.Zapłon ustawiony(mechaniczny),zawory ustawione i dupa -wogóle się nie zbiera,max prędkośc 89km POMOCY CO ZROBIĆ??? zwiększyłem ilość paliwa w komorze pływaków i jest poprawa ale dalej słaby :nerwus: :nerwus: :nerwus: :nerwus: :nerwus:

andrzeja 
lokalny watażka

Wysłany: 26 Czerwiec 2018   

Wymień dysze w gaźnikach na większe.

Jerzy 
lokalny watażka

Podnieś iglice do góry. Jaki masz filtr powietrza? A przepustnice otwierają się całkowicie?

gerard 
mitoman-gaduła

Niby tuningowany a zaplon nie elektroniczny...bez sensu

Goli 
Podaje Klucze

Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale gdzieś czytałem że webery są gorsze od chinoli, prawda to?

Dawid1981 
Majster

Wysłany: 27 Czerwiec 2018   

gerard napisał/a:
Niby tuningowany a zaplon nie elektroniczny...bez sensu

Niby tak bo na elektronice lepiej napewno ale zrobiłem taki mocny silnik kiedyś w m62 i zamiata z wozem 120 bez wieszych problema na mechanicznym :) . Kumpel dostroił-dysze poszly 210 do k68 bo po portingu kanałow podcisnienie sie zmiejszylo i filtr stozek niski simota i inne wydechy bo łoryginały lipaaa.

Kolega niech jeszcze napisze ile zrobił luzu na tłokach :) ))) Bo jak tyle co w cc700 to nie będzie jechać haha. Musi byc 10-11 setek luzu i power na tłokach :) .
I wałki są różne .Jak masz taki co masz mocny dół to tez nie będzie za szybki bo sie nie wkręci wysoko ale 100-110 powinien taragać ale zależy czym mierzysz ta predkość bo jak na ruskim liczniku to zazwyczaj zaniża.Są tez takie walki co masz góre mocna i wtedy prędkośc wzrośnie napewno. Ile jest przejechane po remoncie???? .

michal-kaska750 

powiem również że oryginalne pekary k68 były zamontowane przed tymi weberami i także lipa.Filter mam org.ruski-próbowałem rególować przepust powietrza przepustnicą na kominie-brak efektów.

michal-kaska750 

Dawid wałek UR.37040 ŚWIĄTKA.Codo luzów to jest 10. przejechane mam 200km .Prędkość na podstawie czujnika prędkości przy szkole co zamontowali/

Dawid1981 
Majster

michal-kaska750 napisał/a:
Dawid wałek UR.37040 ŚWIĄTKA.Codo luzów to jest 10. przejechane mam 200km .Prędkość na podstawie czujnika prędkości przy szkole co zamontowali/

A słyszałeś o docieraniu??? hahaha Świece wykręć po przejechaniu 10kmi zobacz kolor . Przy około 180-250 km zaczyna lżej iśc ale to sie robi z przerwami bo na docieraniu. Za wcześnie żeby silnik przy tym przebiegu osiągnął max parametry.Na tłokach cc700 piekło dopiero jest przy około 5000 km :) )) a później coraz lepiej. Zaraz po złożeniu robisz 20km i stygniecie 15 min pozniej 30 i stygniecie 15 min.Pożniej 30 i stygniecie itd az lekko zaczyna iść z manety.JAk świerzy silnik się odpala daje sie wyżej iglice zeby mial bogato i zaplon idealnie zeby pykal na wolnych ladnie i sie wkrecal i jazda z przerwami jak wyzej napisalem.Złym zapłonem i uboga miesznaką zabijesz najlepszy silnik a pierwsze km są najważniejsze.
Jak miałeś frezowane gniazda i nowe zawory ustaw na poczatku 0,15mm luz na zaworach bo się doklepują szybko i będzie podparcie i brak luzu. W ruskach lepiej jest robić szerokie przylgnie zaworowe jak nie sa utwardzane gniazda bo siadają szybko zawory.Waskie przylgnie sie robi w silnikach z utwradzanymi gniazdami których zwykłym frezem zaworowym nie ruszysz i wąskie przylgnie wtedy jak najbardziej na 3-5 kątów i na zaworze jeden kat dodakowo nad przylgnia jak juz czarujesz silnik:).JA zrobiłem r100 na walku świątka i byla masakra ale dalem nowe nieoryginalne sruby na korby i jedna pękła przy max obrotach i silnik złom hahha.Ale juz sie robi powoli .

michal-kaska750 

Dawid w pełni się z Tobą zgadzam odnośnie docierania.Pierwsze120km robione na spokojnie. Ogólnie jest dobrze tylko przerywa na wyższych obrotach.kolor świec -kawa z mlekiem. Co zauważylem że te webery nie mają otworka od strony dolotu na iglice.Historia r100 Dawida jest mi znana

Dawid1981 
Majster

Napisaleś brak mocy a nie że przerywa :) )) hahahha a to całkiem co innego.Nigdy nie mialem z takim czymś problemu ale mogłeś kupic k68 Pekar oryginalne :) .

michal-kaska750 

Wysłany: 28 Czerwiec 2018   

spróbuje te dysze zmienić te dysze,w późniejszym etapie zmienie zapłon na elektronika.-jaki polecacie

andrzeja 
lokalny watażka

A może masz najzwyklejszy problem z kranikiem. Przeczytaj i sprawdź u Siebie.
http://motoweteranbazar.p...nia-w-paliwo-2/
Kolor świec sugeruje, że wszystko w zapłonie i gaźnikach jest ok.

POLER 
Majster

Zapłon stykowy bardzo bobrze sprawuje się Digitech , zapłon bezstykowy to Sovek tylko zrobiłem małą poprawkę i elektronikę przeniosłem poza silnik , został tyklo czujnik Halla , wtedy wszystko jest ok. i działa długo.

zimny 
mitoman-gaduła

Digitechów już nie kupisz. Chciałem kupić najprostszy moduł do zapłonu stykowego - odpisali, że tylko naprawiają. Szkoda, nie miałem okazji sprawdzić w ruchu.

Odpowiedz do tematu