Untitled document

FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin_bb
22 Listopad 2008
Wyprawa na Białoruś
Autor Wiadomość
Cubick 
Wieszcz wodzirej

Wysłany: 7 Sierpień 2008   Wyprawa na Białoruś

Witam, ma ktoś może jakieś doświadczenie albo wiedzę na temat sprowadzenia motocykla(ruskiego oczywiście) z Białorusi?
Interesuje mnie wszystko począwszy od spraw paszportowo przejazdowych, po opłaty(cło, ubezpieczenie, koszty...) gdyby się faktycznie z zaprzęgiem wróciło.
Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje :wink:

waler 
Podaje Klucze

Wysłany: 7 Sierpień 2008   

Dokad jedziesz? Nie do Brzescia wypadkiem.
Wazne zeby sprzedawcy zrobili Dowod kosztowy (Счет справка - Sczot sprawka) na panskie imie, zeby oclic motocykl, i uwogule zeby samemu jego przez granice przewiez'c'. Tlumaczenie na polski jezyk mozno zrobic w Bialorusi, zeby na granicy nie bylo klopotow z tym dowodem kosztowym. Sam tym zaprzegem pojedziesz? To w tedy jest ci potrzebny przegląd techniczny,
Tez obowiazkowo miec' oryginalny dowód rejestracyjny z tłumaczeniem przysięgłym.

Russianboxer
[Użytkownik został usunięty.]

waler napisał/a:
Dokad jedziesz? Nie do Brzescia wypadkiem.
Wazne zeby sprzedawcy zrobili Dowod kosztowy (Счет справка - Sczot sprawka) na panskie imie, zeby oclic motocykl, i uwogule zeby samemu jego przez granice przewiez'c'. Tlumaczenie na polski jezyk mozno zrobic w Bialorusi, zeby na granicy nie bylo klopotow z tym dowodem kosztowym. Sam tym zaprzegem pojedziesz? To w tedy jest ci potrzebny przegląd techniczny,
Tez obowiazkowo miec' oryginalny dowód rejestracyjny z tłumaczeniem przysięgłym.

A tam ja mam dniepra mt11 ile takie oclenie w karaju i tłumaczenie narazie starczy a ze przeszedł przez granice to jaka pieczątka moze ktoś wie

galar 
Wieszcz wodzirej

Login SKYPE: j_galar1

Panowie znów wchodzicie w tematy, które na tym forum nie są dopuszczane.
Wszystkie pytania typu jaka pieczątka, gdzie "zielona granica" i kto ma jakie
układy i gdzie, proszę przekazywać sobie info na priva.

Cubick 
Wieszcz wodzirej

Wysłany: 8 Sierpień 2008   

Właśnie. Interesuje mnie pełen legal. No i sprawa się inaczej kształtuje jak się okazało. Motocykl będzie czekał po Polskiej stronie. Pan mnie poinformował, że ma do niego dowód osobisty i że umowę kupna-sprzedaży też będzie miał. Ciekawi mnie tylko, czy będe mógł opłacić cło jak już sprzęt wjechał do kraju :neutral: Chciałbym go po prostu bezproblemowo zarejestrować.
Czy ktoś przywoził motocykl z Białorusi? Jak to wygląda z cłem. Na mój rozum, mogę przecież kupić motocykl od gościa który nim już wjechał do Polski ale może to nie jest takie oczywiste :razz:

mysia 
Podaje Klucze

Wysłany: 9 Sierpień 2008   

Niestety, nie możesz. :sad:
Motocykl musi zostać zgłoszony do oclenia na granicy, w chwili wjazdu do Polski. A nie później.

Cubick 
Wieszcz wodzirej

Wysłany: 9 Sierpień 2008   

OK. Rozumiem, że jak motocykl już przyjechał do Polski i stoi za szlabanem to doopa :?: Bo ruski człowiek nie ma zamiaru się w cła bawić. Teraz zaczynam rozumieć dlaczego jest tych motocykli tak dużo na rynku bez papierów(czyt. na części).
A gdybym tak się z nim umówił, że będę tam w momencie przywozu i bach :!: umowa spisana i zgłaszam sobie do oclenia :!:
Cholera, człowiek chciałby być uczciwy i się nie da. Zaczyna mnie to irytować. Znów chore kryminogenne przepisy.
Dzięki za info Mysia.

waler 
Podaje Klucze

Wysłany: 11 Sierpień 2008   

Mytnia to jest miejsce bardzo nienadziejne. Nigdy nie wiesz kiedy przekroczysz je dokladnie. Moj znajomy czekal na oclenie silnika nawet kilka dni.
A co tam naprawde ciekawy MT-11?

waler 
Podaje Klucze

To znaczy ze kiedy ja wjade do Polski swoim motocyklem, to ja nie moge jego sprzedac' biez oclenia.

galar 
Wieszcz wodzirej

Login SKYPE: j_galar1

Ty możesz sprzedać..
Tylko kupujący popełnia wykroczenie karno-skarbowe.

Cubick 
Wieszcz wodzirej

MW ciekawy ale chyba sobie odpuszczę. Z tego co piszecie nic nie rozumiem ale zalatuje mi to ogromnymi problemami. A człowiek chciałby tak po ludzku... :neutral:

Ural63 
Młodszy Mechanik

Jedni są podróżnikami inni znają się na ruskich motorach a jeszce inni przywożą te motocykle legalnie przez granicę dostajesz komplet dokumentow i nie masz takich dylematow. Że przepisy nie życiowe że kolejki na granicy. Jest w tym tylko jedno ale czasem trzeba zapłacić ciut więcej (ale to tylko pozory). Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu po motocykl

mireko 

Wysłany: 12 Sierpień 2008   

mój znajomy kupił motocykl na Łotwie i z rejestracją podobno nie było problemów, przecież jesteśmy w Unii, tylko nie wiem czy to prawda czy tylko takie przechwałki

mysia 
Podaje Klucze

Białoruś nie jest w unii.

waler 
Podaje Klucze

Oto i sprawa, ze nie chutko bedzie. Cubick tak MW, czy MT? To jest ogromna roznica. Kiedy cie ciekawia rzeczewiste MW-650M-1 z magazynow wojskowych, to mogl bym za sciple unagrodzenie pomoc ci kupic' jego w Bialorusi od wojskowcow. Ich cena to 800 dolarow, wiem firme ktora handluje imi legalnie i daje wzystkie dokumenty.

Odpowiedz do tematu