FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów

Poprzedni temat «» Następny temat
Wszystko i nic !!!
Autor Wiadomość
świdro 
lokalny watażka

Wysłany: 14 Grudzień 2017   

gargamel napisał/a:

SWIDRO może moje widzi-mi-sie ale to ja mam zniżkę a Ty ciągle przepłacasz.

Kto powiedział że przepłacam? Ostatnio za swoje zółte blaszki zapłaciłem 45 ziko więc chyba daleko od przełacania.

regers

Wysłany: 14 Grudzień 2017   

P4w3ł napisał/a:
gargamel napisał/a:
Zapłaciłem 59zł za OC ale widzę, że można taniej. Zniżki mam 60%.

Ojj to chyba czeka mnie rozmowa (niemiła) z Panią z PZU bo mnie w maju za Kaśkę skasowali na 130zł (samo OC przy 60% znizki i z rzekomą, dodatkową zniżką za 2gi pojazd ubezpieczony w PZU)

130zł płaciłeś bo to ubezpieczenie z MW. Dziś też płaciłem ale gołe oc 39zł za motocykl.

P4w3ł 
Młodszy Mechanik

Wysłany: 17 Grudzień 2017   

regers napisał/a:
P4w3ł napisał/a:
gargamel napisał/a:
Zapłaciłem 59zł za OC ale widzę, że można taniej. Zniżki mam 60%.

Ojj to chyba czeka mnie rozmowa (niemiła) z Panią z PZU bo mnie w maju za Kaśkę skasowali na 130zł (samo OC przy 60% znizki i z rzekomą, dodatkową zniżką za 2gi pojazd ubezpieczony w PZU)

130zł płaciłeś bo to ubezpieczenie z MW. Dziś też płaciłem ale gołe oc 39zł za motocykl.

No właśnie wykupiłem bez NW - 39 zł?!! Piszcie mi tak dale to jeszcze w tym tygodniu przejdę się do PZU. A to za białe czy żółte blachy?

regers

Wysłany: 17 Grudzień 2017   

Mam żółte, ale na białe chyba tak samo. Ale warto jednak wykupić te NW jak się dużo jeździ.

Konrad 
mitoman-gaduła

Wysłany: 17 Styczeń 2018   

Kilkanaście dni temu wysłałem do PZU w W-wie wydruk Waszych wypowiedzi z pytaniem, jak mogę domagać się zwrotu" przepłaconych" składek. Oto odpowiedź, którą otrzymałem dzisiaj:

W związku z przesłanym zapytaniem dotyczącym składki do zapłaty z tytułu umowy(...)poniżej przesyłamy wyjaśnienia.
Podczas zawierania umowy możliwe jest nadanie zniżki, jeżeli zostaną spełnione określone warunki.
Oferta ubezpieczeniowa PZU SA obejmuje szereg zniżek w tym również Centralną Zniżkę Promocyjną „Pojazdy Zabytkowe” mającą zastosowanie po spełnieniu poniższych warunków:
-ze zniżki mogą skorzystać posiadacze pojazdów z okresem eksploatacji powyżej 25 lat, zrzeszeni w:
-Clubie Antycznych Automobili i Rajdów (CAAR);
-Automobilklubie Polskim;
-Klubie Pojazdów Zabytkowych Fundacji Ochrony Zabytków Militarnych;
-Stowarzyszeniu capri.pl.
Zniżka ma zastosowanie jeżeli łącznie spełnione są następujące warunki przedstawione przez klienta:
- dowód rejestracyjny pojazdu z okresem eksploatacji powyżej 25 lat oraz
- legitymacja członka Automobilklubu Polskiego
- kartę ewidencyjną Warszawskiego Koła Pojazdów Zabytkowych,
w przypadku capri.pl. – zaświadczenie o przynależności do stowarzyszenia.
Zniżka nie ma zastosowania w ubezpieczeniu, w którym w ciągu ostatnich 12 miesięcy nastąpiła szkoda, z tytułu której zostało wypłacone odszkodowanie. Nadmieniam, że zniżka może zostać nadana tylko przy zawieraniu polisy.

mikimoll 
lokalny watażka

Wysłany: 18 Styczeń 2018   

Ta odpowiedź jest interesująca, w świetle oficjalnej informacji dystrybuowanej przez Polski Związek Motorowy.

Pojazdy zabytkowe zrzeszone w PZM ze zniżką w PZU
środa, 13.12.2017

Miło nam poinformować, że firma PZU przedłużyła współpracę z PZM w sprawie zniżek dla samochodów zabytkowych zrzeszonych w klubach PZM.

Przypominamy, że członkowie klubów zrzeszonych w Polskim Związku Motorowym od 2012 roku mogą korzystać ze specjalnej zniżki „Pojazdy Zabytkowe”.

Ubezpieczyciel zwraca uwagę, że warunkiem uzyskania zniżki w wysokości 70% jest przedstawienie przez klienta dowodu rejestracyjnego pojazdu, którego dotyczy umowa ubezpieczenia, z okresem eksploatacji powyżej 25 lat oraz ważnej legitymacji członka PZM.

https://www.pzm.pl/news/2...ze-znizka-w-pzu

andrzeja 
lokalny watażka

Obaj Panowie macie rację. Kolega Konrad zapytał się jak jest w Warszawie i dostał wyczerpującą odpowiedź. Ponieważ jednak świat nie kończy się i nie zaczyna w Warszawie inni posiadacze "zabytków" też mają prawo do zniżki w innych miastach i wsiach na terenie Polski. Warunkiem jest posiadanie legitymacji PZMot. Szereg klubów motocyklowych i stowarzyszeń jest zrzeszona w tej organizacji a jej członkowie otrzymują legitymacje PZMot-u.
Polska jednak to dziwny kraj jak mawiał Makumba. Prawo i przepisy sobie a życie sobie. Część agentów ma w nosie zasady udzielania zniżek i w pogoni z klientem daje każdemu kto pokaże mu dowód rejestracyjny z którego wynika, że jego pojazd ma te 25 lat. Inni, którzy boją się siebie samego i swoich szefów nie dają nic, żeby tylko się nie wychylać. Ot takie samo życie. W przypadku pojazdów zabytkowych sprawa zawierania i rozwiązywania umowy ubezpieczeniowej jest bardzo prosta do załatwienia. Idziemy z dowodem rejestracyjnym i w momencie zawarcia umowy składamy od razu jej wypowiedzenia. Za rok, dwa wtedy gdy wiemy, że będziemy jeździć cały manewr powtarzamy i tak dopóki nie zmienią się przepisy. Przy zabytkach nie ma czegoś takiego jak ciągłość ubezpieczenia byle tylko pamiętać o wypowiedzeniu starej umowy zanim przyjdzie do nas kwitek z kolejną ratą.
PZU daje też możliwość ubezpieczenia pojazdu na miesiąc, dwa itp. ale wówczas ku naszemu zdziwieniu okazuje się, że w tym przypadku zniżek niet i np. za miesiąc ubezpieczenie jest droższe niż za cały rok. Ot taki "dziwny ten nasz kraj".

Boston 
Młodszy Mechanik

Konrad napisał/a:
..... Nadmieniam, że zniżka może zostać nadana tylko przy zawieraniu polisy.

To nie jest tak, że przed końcem ubezpieczenia należy umowę wypowiedzieć, a zaraz ją zawrzeć ze zniżką np. PZM. Umowa jest zawierana na roczny termin, PZU stosuje metodę ze przed końcem ubezpieczenia wysyła przypomnienie o zbliżającym się terminie przedłużenia umowy, i właśnie przed upływem tego terminu musimy iść z kartą np. PZM do PZU i skorzystać ze zniżki, jak nowy termin zacznie biec nie przeliczą zniżki. Ja ubezpieczam pierwszy pojazd w lutym, pokazuje kartę PZM i następne przypomnienia o kończącym się ubezpieczeniu (blankiety) przychodzą już z wyliczoną zniżką na pozostałe pojazdy , nie jest tak źle.

andrzeja 
lokalny watażka

Oczywiście Boston masz rację. PZU przypomni Ci o terminie nowej raty to pewnik. Ja pisałem o takiej sytuacji gdy nie chce się na 100% kontynuować dalej ubezpieczenia lub np. motocykl idzie do remontu lub ma się tyle pracy, że zapomina się o terminie wypowiedzenia. Można to zrobić jednocześnie z zawarciem umowy. Taki myk dla pracoholików lub sklerotyków ( w pewnym wieku to dość powszechne zjawisko) :lol:

pifpaw 
mitoman-gaduła

Czy wam też zginęła z aledrogo zakładka "wystawione w ciągu" gdzie można było wybierać tylko najświerzsze oferty

losiu87 
Podaje Klucze

pifpaw napisał/a:
Czy wam też zginęła z aledrogo zakładka "wystawione w ciągu" gdzie można było wybierać tylko najświerzsze oferty

U mnie tez nie widac. Mozliwe ze blad bo ciagle cos robia albo celowe usuniecie opcji.

andrzeja 
lokalny watażka

Allegro za wszelką cenę chce upodobnić się do Ebaya i dlatego jak już się człowiek do czegoś przyzwyczai to dostaje po łapach i znowu ucz się od nowa. :lol: Teraz możesz sobie co najwyżej posortować wg. kategorii czas dodania: najnowsze. I pamiętaj chłopie co ostatnio oglądałeś. Ale to jak zawsze dla dobra klientów :rotfl:

mikimoll 
lokalny watażka

andrzeja napisał/a:
Obaj Panowie macie rację. Kolega Konrad zapytał się jak jest w Warszawie i dostał wyczerpującą odpowiedź. [..]

Ee, ja nie celem kłótni albo "mojsza-twojsza" tylko ułatwiania życia. Bo legitymację PZMot czasem łatwiej uzyskać niż klubową - wystarczy zapłacić 78 PLN z usługą Assistance w pakiecie:) . Przez Internet.

Bez stażu kandydackiego, sekcji młodych, członka wprowadzającego (jakkolwiek by to brzmiało) itd.

Mam to przetrenowane i lecę kolejny rok.

mikimoll 
lokalny watażka

losiu87 napisał/a:
pifpaw napisał/a:

U mnie tez nie widac. Mozliwe ze blad bo ciagle cos robia albo celowe usuniecie opcji.

Usunięte przez Allegro.
Działanie celowe, zamierzone i nieodwołalne.

muzyk1418 

Miałem w zakładkach formułe do szukania części:
https://allegro.pl/listing?string=......&startingTime=.&order=pd&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-aut-1-1-0115
W miejsce kropek wpisujemy co szukamy, a później czas np:
https://allegro.pl/listing?string=dniepr&startingTime=1&order=pd&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-aut-1-1-0115
1 oznacza jedną godzine.
Może się komuś przyda.

Odpowiedz do tematu