FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów
Untitled document

Poprzedni temat «» Następny temat
Ruskie awarie w trasie
Autor Wiadomość
Korba
[Użytkownik został usunięty.]

Wysłany: 28 Luty 2005   

Apropos naprawiania w trasie, to ja mialem ciagle problem z luzami na zaworach na prawym cylindrze. Tylko na prawym!! Co 300km, musialem krecic srubkami od regulacji, wkrecac coraz bardziej, bo laski popychaczy sie ''ubijaly'' i robily coraz krotsze. Nawet myslalem, ze to gwint na regulacji luzu mi puszcza, ale nie. Bylo ok. Zastanawialem sie, co bedzie predzej , czy zabraknie regulacji, czy laski sie wreszcie ubija (i stana sie tak grube, ze nie zmieszcza sie w swoje szklanki :lol: ) . Nie mialem okazji sie przekonac, bo sprzedalem parcha... :evil:

Andrzejm72

Wysłany: 28 Luty 2005   

Właściwie to to byly dwie awarje
odkręcona nakretka alternatora (moje niedbalstwo) skutek ,peknieta zębatka napedu pompy oleju :cry: 100km na holu .Wracałem z piccy ze Szklarskiej Poręby :mrgreen:
Druga: peknięte ucho rozżądu w głowicy , jakos doczłapał sie do domu.

janek_1
mitoman-gaduła

Wysłany: 28 Luty 2005   iskra

ja mialem nielichy przypadek wracalem ze zlotu i doslownie 200 m od chaty maszyna padla (kaska). Sprawa z archiwum x jest paliwo iskra sprezanie a piernac nawet nie chce dwa tgodnie myslalem co jest grane zalamanie nerwowe prawie mnie dopadlo. w koncu znalazlem przebicie na przerywaczu ale takie chamskie ze dawal iskre ale jak mu sie chcialo a do tego bylo nie zauwazalne!!!

Swistak

Wysłany: 14 Kwiecień 2005   

Cze??!
Moja najgorsza przygoda to zapieczony sworze? w g????wce korbowodu. W efekcie t?ok stan?? pod jakim? dziwnym k?tem i wy?ama? pier?cienie. Zmasakrowa? si? i t?ok i cylinder. Ale po ostygni?ciu odpali?em na jednym garze i docz?apa?em si? 30km do domu.
A naj?mieszniejsza to padni?ty kondensator (ale nie do ko?ca!). Win? zwala?em na wymieniony dzie? wcze?niej aparat zap?onowy i uparcie regulowa?em zap?on na wszystkie znane mi sposoby :lol: W efekcie przeja?d?ka na Mazury zaj??a mi dob?! (350km) Za to w drodze powrotnej wspomniany wcze?niej aparat zap?onowy po prostu si? zmieli?!

Pozdrawiam!

gobert
mitoman-gaduła

Wysłany: 31 Sierpień 2005   

Ja miałem swego czasu ciągle kłopoty z ładowaniem w 6V instalacji.
Dzisiaj już sobie radzę, i nie boję się jechać w dalszą trasę, zawsze biorę miernik. W silniku po 10000 tys. nic, raz tylko zmieniałem filc na wale na simmering (s czy z?), i palec rozdzielacza. Nie liczę tu usterak związanych z napędem koszowym i dyfrem, bo powstały w czasie katowania motocykla w terenie.
Wczoraj wracając w Dnieprze kolegi wysunęła się zapinak na wałku, zsunął się zabierak i rozwałił gumowe sprzęgło.Mieliśmy zapas!
Wcześniej rozpadło się inne z powodu pęknięcia stalowej obręczy...

grasser
Podaje Klucze

Wysłany: 1 Wrzesień 2005   

yy.... zalozcie jakis podnoszacy na duchu temat ... np ile max przejechaliscie bez awarii co ? :P

czarny
lokalny watażka

Wysłany: 1 Wrzesień 2005   

taki temat jest - ile przejechałeś ruskiem
Mniej kombinować i wydziwiać, a więcej jeździć.... "I personally prefer after a 300-700km ride rather a good bottle wine then oily fingers, also the landscape is usually more worth to see than the charging control lamp."

jbr 
Wieszcz wodzirej

Wysłany: 12 Styczeń 2009   

Dziś trochę nietypowo, bo napiszę relację z awarii. Niestety nie udało mi się dojechać moim Dnieprkiem na Święto Kosza :sad: . W połowie drogi silniczek zaczął stukać. Początkowo był to odgłos jakby zbyt dużego luzu zaworowego. Później nasilał się, zaczął rzęcholić i się zesr....ło. Sprzęcik pozostał w przydrożnym sklepiku, a ja dojechałem jako pasażer w koszu Józia.
Wczoraj przytransportowałem denata do domu, a dziś z rana ruszyłem na myjnię, aby zmyć zalegające tony soli. Czynią one szkody co niemiara.
Ale wróćmy do zasadniczego tematu. Sprzęt trafił do ciepłego garażu i zabrałem się za operację.

Po zdjęciu dekla nie ciekawego nie widać.

Po zdjęciu głowicy wszystko pojawiły się pierwsze oznaki:

Głowica i cylinder ucierpiały w starciu z tłokiem:

Ale najciekawsze ukazało się po zdjęciu cylindra:

Tyle zostało ze sworznia tzn. bardziej z jego długości :mrgreen: :

Ale hitem jest ile pozostało z tłoka:

Trochę przypomina te tuningowe Luli :mrgreen: :mrgreen:

Uwierzcie mi, reszty tłoka i sworznia nie znalazłem :!: Musi tkwić widocznie w czeluściach silnika. Ale nic to :wink:
Były konkursy na człowieka roku, najfajniejszy patent etc, etc
Ja zgłaszam więc swoją kandydaturę w konkursie na awarię roku :mrgreen: :mrgreen:

czarny
lokalny watażka

no tłok to masz teraz jak żużlowa maszyna - niezła awaria - stary temat a tu panie nowe fotki.
Pozdrawiam
Mniej kombinować i wydziwiać, a więcej jeździć.... "I personally prefer after a 300-700km ride rather a good bottle wine then oily fingers, also the landscape is usually more worth to see than the charging control lamp."

Cubick 
Wieszcz wodzirej

jbr napisał/a:
Ja zgłaszam więc swoją kandydaturę w konkursie na awarię roku :mrgreen: :mrgreen:

O kuźwa, tego już się w trasie nie naprawi. Będę na Ciebie głosował :!: :!: :!:

wilga2000 
Młodszy Mechanik

Login SKYPE: wilga2000

Co to były za tłoki ???

jln 
mitoman-gaduła

Login SKYPE: jacek_w77

Zapewne "made in charaszo"!

jbr 
Wieszcz wodzirej

jln napisał/a:
Zapewne "made in charaszo"!

Prawda to. Ale takie widocznie było ich przeznaczenie :wink:
Na warsztacie czeka już następca, jeszcze tylko polakierować :wink:

Żeby było śmieszniej niedawno zakładem mojemu koledze nowe Almoty przekonując go, że to podstawa, aby używać ruskiego pieca :mrgreen:
A u mnie po prostu zaczęło się od pęknięcia sworznia i to zniszczyło tłok :sad:

Cezar 
Wieszcz wodzirej

No Jacek naprawdę fajny tłok. Też oddam głos na Ciebie.
Ale następca fajny :grin:

Baq

Kurcze, jak czytam ten temat to aż strach jeździć. Przez Jbr to teraz wraz z każdym podejrzanym odgłosem z silnika będę drżał :P

Odpowiedz do tematu