FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów
Untitled document

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik od BMW w motocyklu radzieckim.
Autor Wiadomość
Michal_
Starszy Mechanik

Wysłany: 27 Grudzień 2017   

Cytat:
Wywołałeś to Ci odpiszę, suche fakty:
Motocykl bmw R80 GS PD 93 r. - przez 6 lat zrobiłem ponad 120.000km i co mi padło?

- wirnik x1 (teraz mam tuningowy)
- płytka prostownicza x1 (teraz jest już tuningowa)
- wałek kardana x1 (ukręciłem krzyżaki jeżdżąc dosyć agresywnie w terenie, niestety w GeeSach to norma - teraz mam taki który mogę sobie sam naprawić bo ma wymienne krzyżaki)

I to tyle - czyli podsumowując kwotowo (pomijam tu moje fanaberie zakupowe i tuningowe rzeczy, bazuję na cenach części oryginalnych lub zamienników), wirnik zamiennik dobrej jakości 250zł, płytka prostownicza ok. 300 zł, wałek najdroższy ale można znaleźć na ***** używki w cenie ok. 600zł - razem koszt 1150 zł na 120.000km ? dużo? który rus tyle nakula kilometrów? no proszę Ja Ciebie, jak dbasz o moto i sam ogarniasz mechanikę to koszty masz takie jak Ci podałem.

Pozdrawiam :)

kurde prawie miesiąc minął, a dopiero tego posta przeczytałem, no i pewnie nie dokońca się dobrze wypowiedziałem, bo masz fryta 100% racji, niedojechana dwuzaworówka służy i służy, ale jakość sprzedawanych u nas sprzętów jest, moim zdaniem słaba=kolejne $, a koszty zawsze można ciąć, tylko ja sobie wolę kupować nowe i mieć spokój.

pepe 
Majster

Wysłany: 30 Styczeń 2018   

Witam , szukałem , ale nie mogę trafić , czy macie może łopatologicznie wyjaśnienie podłączenia instalacji silnika BMW R 80 do instalacji dniepra , lub gdzie i co mam podłączyć , by odpalić sam silnik od r 80 ?
Chodzi mi o podłączenie gdzie dać + by czegoś nie spalić.
Dzięki z góry za pomoc.

astride 
mitoman-gaduła

Wysłany: 30 Styczeń 2018   

Zacznij od porządnej masy. U siebie mam coprawda samochodowy w kiblu ale przewód masowy ..hmm,nie pamiętam przekroju ale conajmniej 10mm. Zastosowałem końcówkę którą trzeba sxisnac w imadle i podłączyłem pod dolną szpilkę mocującą skrzynię do silnika.Następnie porządne przewody plusowe-jeden do rozrusznika drugi do stacyjki. Regler od poldka tylko trzeba go Zmasować.podłączenia przekaźnika nie pamiętam ale robię właśnie mały przegląd i mam wszystko zdemontowane to luknę.

galar 
Wieszcz wodzirej

Login SKYPE: j_galar1
Wysłany: 31 Styczeń 2018   

astride 
mitoman-gaduła

Ooo,właśnie o to chodziło :>

pepe 
Majster

Dziękuję ogromnie Galarowi za schemat, i Astride za podpowiedzi, jutro spróbuję czy odpali !!!!

WIENIU-LEGNICA 

Wysłany: 1 Luty 2018   

Witam szanownych kolegów
Szukam sprawdzonego i godnego polecenia zakładu, który jest w stanie wyważyć dynamicznie koło zamachowe Dnieprowe przerobione pod silnik BMW
Po przykrej niespodziance jaka spotkała mnie na trasie powrotnej z wyprawy na Kaszuby (urwany zabierak razem z kawałkiem blachy tarczy sprzęgłowej 300 km od domu)
Postanowiłem przejść na ciężkie koło z podwójną tarczą
Ps.
Byłem zmuszony kupić komplet śrub do głowicy od forda M11 X 1.5 Więc gdyby ktoś z was potrzebował do ciężkiego koła ,to chętnie odsprzedam.

landryna_2712 
Starszy Mechanik

Wysłany: 2 Luty 2018   

Witam :roll: jest jakaś alternatywa dla rozrusznika Boscha 8 zębów??? Mam silnik 100rs i nie daje rady...valeo wychodziły tylko z 9 zębami??? a może wystarczy tylko zmienić bendiks???

sam 

Login SKYPE: szmondaczek

Krasnobrodzka Racing
Silniki wyścigowe

ul. Krasnobrodzka 5
03-214 Warszawa
Tel.: 22 674 15 11
Kom.: 693 46 32 93

info@krasnobrodzka-racing.com
Ja wyważałem u nich i jestem zadowolony .

szable
Młodszy Mechanik

landryna_2712 napisał/a:
Witam :roll: jest jakaś alternatywa dla rozrusznika Boscha 8 zębów??? Mam silnik 100rs i nie daje rady...valeo wychodziły tylko z 9 zębami??? a może wystarczy tylko zmienić bendiks???

Valeło pociągnie bo to rozrusznik z przekładną planetarną - kręci szybciej, mocniej i ciągnie mniej prądu niż Bosz. Ale nie ma nic za darmo - gubi magnesy :)

landryna_2712 
Starszy Mechanik

Wiem:D ale chodzi mi o to czy znajdę bendiks z 8 zębami:)
Tu jest:
https://www.euromotoelect...p/bmw-val1m.htm

Tylko cena...

ogrsypinski 
Majster

Wysłany: 3 Luty 2018   

Halo, a ty napewno potrzebujesz 8 zebow? nie dziewiec? R100rs wychodzily od 1976 roku. Nawet na tej stronce co podales linka nie ma wyszczegolnione r100 ze ten VALEO pasuje :/
Ile masz zebow na kole zamachowym?

Sorki ale moja klawiatura nie ma polskich znakow wiec z gory przpraszam za pisowanie.

Pozdro.
Jacek

landryna_2712 
Starszy Mechanik

Tak...mam stare koło...Nie mam pojęcia od czego to. Przerobione już na ruskie sprzęgło.

astride 
mitoman-gaduła

Kolega Kozak w Twoim poście o kupnie wkleił link do aukcji. Rzuć okiem, jeżdżę na kitajcowym od 2 lat i nie narzekam. Kręci jak szalony, na pewno szybciej od Bosha którego miałem wcześniej.

landryna_2712 
Starszy Mechanik

Widział,wole valeo bo mam nadzieję że dobiore bendiks na 8 zębów...w najgorszym wypadku zmienie wieniec na kole zamachowym.

Odpowiedz do tematu