FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów
Untitled document

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: karrad13
4 Czerwiec 2013
Narzedzia w warsztacie
Autor Wiadomość
Łukasz 
mitoman-gaduła

Login SKYPE: soviet_boxer
Wysłany: 30 Wrzesień 2009   Narzedzia w warsztacie

Witam!

Wlasnie, jakich uzywamy narzedzi? Chce tereaz uzupelnic nieco swoj warsztat o kilka kluczy. Jakie marki polecacie, czego sami uzywacie? Jak dobierac narzedzia?

Czy znacie amerykanskie produkty GreatNeck i OEM /dozywotnia gwarancja; moge to kupic u siebie, wyglada niezle/? Czy wystepuja na rynku podrobki narzedzi znanych firm, np. Stanleya?

Cyrograf15 
mitoman-gaduła

Wysłany: 30 Wrzesień 2009   

Kupuj takie narzędzia na jakie cie stać, jednak jak cie stać wyłącznie na takie z marketu to nie kupuj wcale. Stare polskie, ruskie czy DDR zwykle są przyzwoite. Mam sporo narzędzi bo bawie się tym od lat. Obecnie dokupuje jedynie pojedyńcze, zwykle USAG lub Matador. Są to bardzo dobre narzędzia. Niestety zakup kompletu takich zabija ceną, przy zakupie pojedyńczych idzie jeszcze wytrzymać. Stanleya jest sporo pdrób a i firma taka sobie. King Tony jest troszke tańszy a dobry. Zaciski i podobne polecam Vise Grip. Pilniki i podobne Bahco.
Wojtek

sloneczny 
Majster

Wysłany: 30 Wrzesień 2009   

Co do Stanley'a to obecnie ciężko kupić oryginały.

Osobiście unikam tanich "chropowatych odlewów" bo to takie dziadostwo jakich mało.

Firmy takie jak Jonnesway KingTony itp wszystko robione przez tego samego chińczyka. Chociaż narzędzia są miłe w użytkowaniu i do majsterkowania w zupełności wystarczą.

Ciekawe produkty ma np. 'Kuźnia' z Sułkowic albo interesująco wygląda 'Coval' ale też 'pachnie' mi chińczykiem.

Tych wymienionych amerykańskich nie znam.

marcysd 
Wieszcz wodzirej

Wysłany: 1 Październik 2009   

Przyznam szczerze, że zaopatrując zakład ślusarski i elektroniczny w narzędzia przekonałem się, że stara zasada "chytry dwa razy płaci" sprawdza się doskonale.
Polecam śrubokręty firmy Beta. Jeden kosztuję około 15 złotych ale jest na lata. Zestaw z "Tesko 21szt + gratis kawa" to popylina. Ani się nie nawkręcach ani się kawy nie napijesz :-) .

Dobry jest też motyw z elektronarzędziami. Dla przykładu Makita z Castoramy to nie to samo co Makita z profesjonalnego sklepu. Ciężko to zdiagnozować w sklepie ale miałem jeden i drugi i zapewniam Was, że bebechy wszystko wyjaśniają. Te z Castoramy w środku aż ryżem śmierdzą.
Pozdrawiam.

Łukasz 
mitoman-gaduła

Login SKYPE: soviet_boxer

Witam!

No właśnie, podróbki... Opowiem taką sytuację. Wczoraj do zakładu mechanicznego mojego znajomego przyjechał sprzedawca narzędzi. Miał w ofercie m.in. głównie GreatNeck'a, OEM'a i Stanley'a. W dodatku ceny atrakcyjne. Mówił, że wszsystko ściągane z USA. Na GN. i O. jest niby dożywotnia gwarancja- połamię kluczyk to mi nowexa dają. Nie znam tych marek, jedynie ze Stanleyem miałem troszeczkę do czynienia. Niektóre produkty wydały mi się cholernie liche pomimo firmowej nazwy na rękojeści. Facet tłumaczył, że mają sprzedaż w Poznaniu, Krakowie i gdzieś tam jeszcze. Najciekawsze jest to, że ich siedziba mieści się niedaleko mojego miejsca zamieszkania... /siedziba- czytaj dom szefa i magazyn/ ALE! Nie mogę nic TAM kupić! Mam zadzwonić do łepka i on mi przywiezie zamowione narzędzia.

Wodzony za nos ciekawością napisałem maila do bossa owej firemki z pytaniem o cennik, ofertę i zapyaniem o oryginalność produktów. Oto co otrzymalem w odpowiedzi:

"Witam
Proszę podać nr telefonu, chętnie skontaktuję się z Panem i odpowiem na

wszystkie pytania, w tym te dotyczące oryginalności naszych produktów.
Pozdrawiam"

O co mogę go podpytać? Proszę o podpowiedzi.

Może te narzędzia mają faktycznie dobre to za niewielką stosunkowo kasę wyposażę warsztacik.

Kaz, może Ty ich znasz? Gościu turla się po Podlasiu takim białym vanikiem, firma nazywa sie UniQartz.

Wczorajszego wieczora będąc z Drugą Połową na drobnych zakupach udało mi się odwiedzić stoisko narzędziowe w LeroyMerlin. Chciałem porównać tam sprzedawane wkrętaki, klucze Stnaleyowskie z tymi, które oglądałem na pace auta. Opakowania wydały się identyczne...

soviet 
mitoman-gaduła

BETA, FACOM, GEDORE...

sloneczny 
Majster

Łukasz, ja bym się trzymał od nich z daleka. Porządna firma to ma stronę internetową, musi mieć jakiś certyfikat. A mi wygląda na to że koleś sprzedaje chińszczyznę z vana i tyle.
Podoba mi się przykładowo Hilti (elektronarzędzia) chyba każdy słyszał o nich. Nie ma ich w necie a sprzedaż tylko przez przedstawiciela handlowego lub sklep firmowy. Nawet chyba nie ma, bądź nie widziałem podróbek.
Wracając do narzędzi, ciężki temat - obecnie mnóstwo firm ściąga produkty z chin i oznacza je tylko własnymi znakami firmowymi i przez to większość produktów z różnych firm jest bardzo podobna do siebie. Po prostu trzeba kupić to co dobrze wygląda i ma gwarancję 2-3 lata minimum. Omijałbym markety.

madawima
[Użytkownik został usunięty.]

hilti to jeden z najlepszych sprzetow i wiem co mowie bo urzywam codziennie od wielu lat i nie mam problemow, chociaz tez podzespoly niektorych rzeczy tez robia u chinoli. z elektronarzedzi polecam tez festool to juz jest sprzet naprawde godny uwagi, z narzedzi podrecznych to behco i kuznia! niestety ceny tych narzedzi powalaja ale pomalu mozna go skompletowac!

Cyrograf15 
mitoman-gaduła

Hilti nie jest złe ale sprawdz w działanu Metabo. Zmienisz zdanie o Hilti :twisted:
Wojtek

Banan 
mitoman-gaduła

Właśnie godzinkę temu oglądałem zestaw kluczy "Kuźnia" :mrgreen:
Muszę Wam powiedzieć, że proporcje jakość-cena są naprawdę dobre, komplet kluczy płaskich w ilości 12 sztuk w firmowym pokrowcu od 8 do 24 kosztuje w mojej mieścinie 210 złociszy, co naprawdę nie jest wiele w komplecie. Klucze tej samej firmy na sztuki zaczynają się od 20 zł, opłaca się więc kupić komplet. Rozmawiałem też ze sprzedawcą, mówił, że jeszcze nie miał reklamacji na te klucze.
Będę musiał chyba nabyć, aby było czym kaśkę podłechtać :wink:

luis7777777 
mitoman-gaduła

stare ruskie, beta, i kużnia to sprawdzone klucze

Yogurt 
Podaje Klucze

Coval to porażka zrobione z guwnolitu nie polecam tych kluczy,kupiłem i nigdy więcej

marcysd 
Wieszcz wodzirej

Ja w pracy używam ucinaków bocznych z Kuźni do cięcia nierdzewnego drutu. Wytrzymują najdłużej i ładnie leżą w ręce.

Kuźnia to polska firma z dobrą jakością i kiepską estetyką :lol:

Banan 
mitoman-gaduła

marcysd napisał/a:
Kuźnia to polska firma z dobrą jakością i kiepską estetyką :lol:

Marcysd, ale klucze przecież nie muszą być urodziwe i pięknie wyglądać na ścianie garażu. Ważne, że spełniają swoje zadanie i człowiek nie musi bluzgać pod nosem (albo głośno) że klucz mu sie wygiął, albo miedziany drucik przy cięciu okazał się twardszy jak obcinaczki :mrgreen:

marcysd 
Wieszcz wodzirej

Banan - masz rację. Ale przyznam się, że sam raz kupiłem w Castoramie zestaw kluczy anodowanych na brązowo i polakierowanych. Wyglądają rewelacyjnie i są całkiem dobrej jakości.

Odpowiedz do tematu