FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów
Untitled document

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: karrad13
12 Grudzień 2010
skrzynia...
Autor Wiadomość
jc1234
[Użytkownik został usunięty.]

Wysłany: 19 Czerwiec 2006   

Jak do codziennej rzeczywisto?ci ma sie twierdzenie iz rosyjski sprz?t jest "prosty jak budowa cepa" ?
Jezeli jest tak faktycznie to czemu 90 % emek i kasiek stoi po gara?ach a kierowcy zmiast je?dzi? s? po ?okcie upaprani w smarze ?
Prosta konstrukcja w zamy?le nie zawsze jest taka prosta w budowie i ekspolatacji.
Ka?da skrzynia wymaga dok?adnego zdystansowania i regulacji. Nie uda?o mi sie z?o?y? skrzyni (nawet z nowych cz??ci) kt???ra chodzi?aby bez regulacji. Po za tym wszystko nowe wymaga delikatnego docierania.

Jacek

czarny
lokalny watażka

eee ja si? z szacownym kolega nie zgodz?. Kwestia nie le?y w skomplikowaniu sprz?tu czy jego awaryjno?ci. Dam przyk?ad
Janek_1 - znam go drugi rok - rok temu przyjecha? pierwszy raz na nasz rajd w Sudetach - o motocyklu mia? poj?cie, takie sobie (sory Janek) a sam go wyremontowa? i przyjecha? - pierwszy raz w ?yciu tak? tras? zrobi? a wcze?niej przejecha? chyba z 300km na motocyklu w o g???le. Teraz robi pewnie z 10 tys rocznie i to dolniakiem.

My?l?, ?e kwestia le?y w og???lnej sk?onno?ci Polak???w do mitomani i gadania, zobacz ile na trasie je?dzi japo?czyk???w?? Ludzie maj? silniki nowe widlaki po 1500ccm i ?migaj? na browara, robi? po 200 km rocznie.
A por???wnaj ilo?? motocykli jaka je?dzi w Czechach (i nie m???wi? tylko o ruskach) a kraj ma 4 razy mniej ludno?ci.

Ja na redakcji Redmotorz da?em has?o do zrobienia jakiego? rajdu po Mazurach - nikt nie rozwin?? tematu.

Mimo to trzeba na forum pomaga? nowym ludziom i je?dzi? z lud?mi kt???rych to kr?ci.

Pozdrawiam
ps dam jeszcze jeden przyk?ad - sam kiedy? dosta?em Junaka z kurnika - nawet nie wiedzia??m czy to 4 czuy 2 takt. Po roku go zrobi?em i pojecha?em sam nad morze i nic si? nie zepsu?o.
Mniej kombinować i wydziwiać, a więcej jeździć.... "I personally prefer after a 300-700km ride rather a good bottle wine then oily fingers, also the landscape is usually more worth to see than the charging control lamp."

brzytwa 
lokalny watażka

Skrzynia uralowska wcale nie jest taka super - nawet w rosyjskiej ksi??ce o sowieckich motocyklach jest zdanie: "skrzynie bieg???w s? wymienne pomi?dzy nowym Uralem a Dnieprem, jednak ch?tnych na wymian? skrzyni Dniepra na skrzyni? Urala chyba nie znajdziemy".

Bartek Krasoń

Wysłany: 17 Lipiec 2006   

pod??cz? si? do tematu.

skrzynia dnieprowska, ze wstecznym. zim? rozebrana i przejrzana. oleju tyle ile by? powinno, przek?adniowy - hipol gl3.

"w g???r?" (od 1 do 4 ) wszystkie biegi wchodz? elegancko,
problemy si? zaczynaj? po zredukowaniu do 2 biegu - niemo?na zapi?? 3 ani 4, d?wignia chodzi jak w kaczej dupie..
po zdredukowaniu do 1 znowu wchodz? wszystkie.

wyj??em i rozebra?em skrzyni?, przyczyny awarii nie wida? :(
ma kto? jaki? pomys??

mo?e dodam ?e pierwszy raz mi si? to zda?y?o po powrocie ze 100 km trasy (w tym ostatnich 70 km bez przerwy na 4 biegu)

Gothcrust

w kaczej dupie?hm.... :shock:

Bartek Krasoń

hehe ;)
czy to określenie jest znane tylko w moim regionie? ;)

"jak w kaczej dupie" - miękko, luźno, bezpłciowo ;)

może założymy osobny temat z regionalnymi powiedzeniami?
mogło by być zabawnie ;)

ale tu piszemy o skrzyniach.. ;)

Gumiś 
Wieszcz wodzirej

Wysłany: 18 Lipiec 2006   

To powiedzenie jest lokalne, ja zanam, ale chba tylko dlategi, że mieszkałem trochę czadu na pomorzu.

Anka 
Podaje Klucze

A moja skrzynia zaczela dzialac bez naprawy. przyszedl weekend i 4 jest wszystko dziala jak trzeba... chyba jakies krasnoludy za tym stoja.

Saakaszwili 
mitoman-gaduła

Heh ja sie pod temat podepne

Po d?ugiej walce z dystansowaniem skrzyni i osi?gni?ciu jako-takiego sukcesu przyszed? czas na z?o?enie i mam 2 pytania.

1: Ta pokrywka co si? ni? nakr?ca spr??yne. Ile obrot???w trzeba wykona?? macie na to jakie? patenty? ?apie t? pokrywke wklucz nastawny i kr?ce ale po ok 1 obrocie pokrywka unosi si? i spr?zyna wyskakuje.

2: Zgodnie z katalogiem na dole ko?nierza obudowy skrzyni ??cz?cego skrzyni? z karterem powinna by? wstawion woj?okowa uszczelka. Czy ta uszczelka ma by? wsawiona w t? dziur? co tam jest czy to jaki? inny patent? Dorabia? to czy ola??

Skrzynia od emki tradycyjna bez wstecznego

pozdrawiam
Saakaszwili

jackobi 
mitoman-gaduła

Wysłany: 7 Kwiecień 2007   

Podczepie sie pod temat skrzyni biegow i zadam pytanko :)
Z tego co wyczytalem na forum wydaje mi sie ze skrzynia od dniepra z kominem nie wejdzie, wszystkie przeslanki sa przeciw, ale prosze o ostatnią weryfikacje moich mysli za pomoca zalaczonych zdjec jesli to mozliwe.

Chwilowo brak mi 2 biegu, po wrzuceniu i dodaniu gazu wypada, no i leje olejem po nogawce :lol: Myslalem zeby sprawic sobie skrzynie dniepra bo dobra i wstek jest ale nie chce strzelic gafy :razz: .

w_brat 
Majster

Cze. Jak mnie pami?? nie myli. Pomiar od p?aszczyzny mocowania z silnikiem do ko?ca gumowego sprz?g?a na zabieraku. Ural sk. bieg???w ze wstekiem i bez obudowa z takim frajerskim filtrem jak gniazdo szerszeni 230 mm. Dniepr z "kominkiem" stary filtr olejowy jak od M-72 243 mm. Wniosek Urala wstawiasz ze wstekiem bez problemu (no mo?e poza zamian? f-tra dla estet???w). Dla Dniepra prawdopodobnie trzeba skr???ci? wa?ek. Wojtek

jackobi 
mitoman-gaduła

No to dupa zbita, chce zostac przy "kominie" pomijajac jego kiepskie wlasciwosci filtrujace strona estetyczna wezmie chyba g???re.

stepa 
Wieszcz wodzirej

Login SKYPE: bloniak1997

Filterek olejowy powietrza jest dobrym filtrem,mam wstawione takie drobne siateczki i olej dwusuwowy-jak tam zaglądałem to wyłapał tyle much i piachu że ledwo to udżwignął.Wymaga więc częstego czyszczenia co może być wadą.s

jackobi 
mitoman-gaduła

Jako olej do filtra moge polecic specyfik ktory stosuje sie przy krosach i enduro. Jest olej do filtrow do ktorego po wyschnieciu wszystko sie klei bo do tego zostal stworzony przeciwnie do oleju silnikowego, przykładowy sposob aplikacji. Do tego naprawde sie klei kurz, nasaczylem dzis tym wklad filtra i troszku wlalem. Jak znajde jakis stary wkład gabki do filtra to przytne na wymiar i użyje tego zamiast "żyłek".

Puzel 
mitoman-gaduła

Wysłany: 8 Kwiecień 2007   

Dw???jka ci wyskakuje bo pewnie masz rozregulowan? skrzyni?, przy d?wignii no?nej zmiany bieg???w masz ?ruby regulacyjne.

Odpowiedz do tematu