FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: karrad13
12 Grudzień 2010
skrzynia...
Autor Wiadomość
wachmistrz 
Podaje Klucze

Wysłany: 15 Kwiecień 2007   

a jest mozliwosc zakupienia jakiegos zestawu naprawczego do skrzyni bieg???w?
chodzi mi o te tuleje itp
sk?adam skrzynie z filtrem kominkowym z?by itp sa ok ale tuleje sa juz wyjechane.
i jeszcze takie pytanko co do skrzyn lepsze sa te z filtrem kominkowym czy z plastikowym?
bo na ten temat w srodowisku ruskich maszyn r???znie s?ychac
a jakie zdanie jest na redmotorz????

karol sawiak
lokalny watażka

Wysłany: 15 Kwiecień 2007   

Skrzynie z tzw. kominem s? wedle cz??ci motocyklist???w ?adniejsze ,ale sprawnos? filtra jest mniejsza w stosunku do filtra suchego , tego "odkurzacza" plastikowego . Dlatego te? skrzynie podleg?y modyfikacji . Maj?c suchy filtr unikniesz te? brudzenia nogi olejem kiedy podniesiesz w???zek do gory. U szczeciniak???w dost?pne s? wk?ady do kominu zast?puj?ce wat? metalow? i olej, przypominaja nieco filtr samochodowy , niestety do?? drogie .

mkk72
[Użytkownik został usunięty.]

Wysłany: 12 Listopad 2007   

Witam
przy okazji rozwazan na temat filtrow powietrza chcialem zapytac o skrzynie do urala.
czy ktos potrafi okreslic do jakiego modelu i rocznika byly montowane takie skrzynie ?

pietka mt16
Podaje Klucze

Wysłany: 6 Styczeń 2008   

Witam
Kto? tu powiedzia? o wk?adaniu podk?adek dystansowych do skrzyni bieg???w.
Bior?c pod uwag? skrzynk? do Dniepra mam sugesti? ?e te podk?adki to chyba tylko pomi?dzy wa?ek a ?o?ysko bo pomi?dzy tryby naprzyk?ad 2 i 3 biegu(?eby je odsun?? od siebie) to wydaje mi si? ?e b?d? si? wyciera? (r????ne pr?dko?ci k???? z?batych), poza tym jest k?opot z tymi tulejkami ?eliwnymi na kt???rych pracuj? tryby, jak pod taki tryb pod?o?y? podk?adk? ?

jln 
mitoman-gaduła

Login SKYPE: jacek_w77

Po niewielkich przer???bkach do komina pasuje suchy wklad filtra powietrza od MZ, a bardziej eleganckim rozwi?zaniem, jest taka oto propozycja http://www.allegro.pl/ite...ral_dniepr.html

jbr 
Wieszcz wodzirej

Skrzynia pochodzi od Urala M67. Montowano je od 1974 gdzieś do lat 90-tych. Później wprowadzono skrzynię ze wstekiem.
Ostatnio zmieniony przez jbr 7 Wrzesień 2008, w całości zmieniany 1 raz  

karol sawiak
lokalny watażka

pietka mt16 napisał/a:
Witam
Kto? tu powiedzia? o wk?adaniu podk?adek dystansowych do skrzyni bieg???w.
Bior?c pod uwag? skrzynk? do Dniepra mam sugesti? ?e te podk?adki to chyba tylko pomi?dzy wa?ek a ?o?ysko bo pomi?dzy tryby naprzyk?ad 2 i 3 biegu(?eby je odsun?? od siebie) to wydaje mi si? ?e b?d? si? wyciera? (r????ne pr?dko?ci k???? z?batych), poza tym jest k?opot z tymi tulejkami ?eliwnymi na kt???rych pracuj? tryby, jak pod taki tryb pod?o?y? podk?adk? ?

pomi?dzy wa?ek a ?o?ysko ,lub specjalna podk??dka spr??ysta mi?dzy ?o?ysko a gniazdo

kiedys w ?M by? cykl "Moje M72 -droga przez m?k?" i by? tam opisany po kr???tce proces dystansowania ,spokjnie mo?na go zastosowa? do ka?dej ruskiej skrzyni ,ale w 90% przypadk???w podk?adki pd ?o?yska wystarczaj? , co ciekawe rozebra?em now? fabryczn? skrzyni? bieg???w Dniepr i wymaga?a dystansowania

kg200bol 
mitoman-gaduła

Mam podobne zdanie na temat dystansowania skrzy?. Uwa?am ?e odrobina orientacji technicznej oraz troch? cierpliwo?ci w wi?kszo?ci przypadk???w wystarcz?.

blady606 
Starszy Mechanik

jbr napisał/a:
Skrzynia pochodzi od Urala M67. Montowano je od 1974 gdzie? do lat 90-tych. P????niej wprowadzono skrzyni? ze wstekiem.

Witam.

Kolega si? ciut min?? z prawd? :smile:

A co si? tyczy dystansowania skrzy? bieg???w to KA?DA skrzynia bieg???w MUSI by? dystansowana na ?o?yskach czy to w " rusku " czy w samochodzie , zasada jest taka sama wa?ki skrzyni bieg???w MUSZ? mie? odpowiedni LUZ WZD?U?NY ?eby ?o?yska i ko?a pracowa?y prawid?owo .
Je?eli skrzynia b?dzie " za ciasna " uszkodz? si? ?o?yska .
Je?eli skrzynia b?dzie " za lu?na " uszkodz? si? z?batki .

Pozdrawiam

karol sawiak
lokalny watażka

opr???cz luzu dystansujemy te? po to ,by s?siednie 2 - naprzeciwko siebie znajdujace si? z?batki pracowa?y pokrywaj?c si? ca?a szeroko?ci? z?b???w , u mnie w nowej dnieprowskiej pracowa?y pokrywaj?c si? na 2/3 ,dystans z jednej strony i zabranie podk?adki od strony sprz?gielka gumowego prawie za?atwi?o spraw?

pietka mt16
Podaje Klucze

Wysłany: 8 Styczeń 2008   

a je?eli chodzi o choink? w dnieprze ( czyli wa?ek kt???ry wchodzi do sprz?g?a) czy ko?o z?bate 3 i 4 biegu ma wchodzi? ciasno na choink? czy wystarczy jak ciasno wejdzie tylko tr???jka ,a czw???rka wchodzi lu?no ?

Lula 
mitoman-gaduła

Fabrycznie tryby s? ciasne! Co twoim zdaniem znaczy lu?no? R?k? ten tryb wciskasz? Je?eli tak jest to proponuje sie rozejrze? za innym bo pod obci?z?niem zrobi si? wi?kszy luz i zetnie Tobie klin i b?dzie po czwartym biegu. Dotchczasowe czw???rki kt???re ja montowa?em to zawsze wchodzi?y z oporem - montowa?em je z wykorzystaniem prasy albo dobrego imad?a.

pietka mt16
Podaje Klucze

a wi?c jest tak w dnieprowskiej choince zci?gane s? trojka i czw???rka , tr???jka z czw???rk? jest po??czona takim sprz?g?em k?owym, ale klin jest tylko miedzy choink? i czw???rk?.
U mnie tr???jka wchodzi ciasno tak ?e trzeba ja wbi? natomiast czw???rka wchodzi suwliwie ale bez luzu tak?e suma sumarum ciasna tr???jka poprzez sprz?glo k?owe z czw???rk? si? tam zaklinuj? razem tak ?e luzu tam raczej byc nie powinno.
no bo ju? nie wiem mam trzy inne choinki i na nich jest podobnie tr???jka wchodzi na wcisk a czw???ka raczej lu?no

galar 
Wieszcz wodzirej

Login SKYPE: j_galar1

Znaczy się otwor w kole zębatym 4 biegu masz za duży.
Lu;a dobrze gada i ma tak być jak mowi. Nie kombinuj tylko szukaj nowego kola.

mackoski 

Wysłany: 15 Styczeń 2008   

Przyłączę się do tematu. Mam pytanko czy skrzynia od M-72 ze wstecznym wejdzie do Uralca M-63. Musze kupić skrzynię bo moja to już padaka

Odpowiedz do tematu