FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów
Untitled document

Poprzedni temat «» Następny temat
K-750 zaczynamy zabawę z odnawianiem mojej kaśki
Autor Wiadomość
pastooh82 

Wysłany: 13 Czerwiec 2013   K-750 zaczynamy zabawę z odnawianiem mojej kaśki

Witam jestem Mateusz i mieszkam w Nowej Słupi niedaleko Kielc jakiś tydzień temu kupiłem kachę z 1970 roku w siedlcach z papierami i właśnie tutaj będę opisywał wszystkie bezeceństwa jakie z nią wyczyniał będę, pojawią się fotki itp rzeczy związane z remontem mojego zaprzęgu

kacha na busie po zakupie

marcysd 
Wieszcz wodzirej

Wysłany: 13 Czerwiec 2013   

No to powodzenia i wytrwałości w remoncie oraz dokumentacji.

rozpylacz 
Starszy Mechanik

Wysłany: 14 Czerwiec 2013   

OOoooo.... foty rób i to duuużo, to pomaga, przynajmniej mi pomogło podczas walki z tą zarazą. :P

pastooh82 

Wysłany: 17 Czerwiec 2013   

Kacha została już prawie cała rozebrana i o dziwo wygląda na to że ktoś o nią dbał i wymienił dużo rzeczy przed sprzedażą, nowe okładziny hamulców, tarcze i przekładki sprzęgła jak nowe, najgorszy temat to tylny błotnik który rozleciał się prawie wzdłuż na pół, to przez ten kanał prowadzenia przewodów który zlikwiduję , reszta blach w bardzo dobrym stanie, problem też będzie z dyfrem w którym ktoś przyspawał osłonę krzyżaka a która to powinna być zdejmowalna, do tego sam krzyżak się rozsypał i chyba przez przyspawanie tego kielicha osłaniającego nie można go było wymienić. Silnika na razie nie rozbierałem ale mam wrażenie że ktoś go niedawno remontował, ma dobrą kompresję nie zauważyłem jakiś luzów na wale itp, wałek rozrządu przez wizjer wygląda dobrze, po odpaleniu pamiętam że lewy cylinder hałasował bardziej niż prawy ale to pewnie nic wielkiego bo pamiętam że w junaku głośniej to pracowało.
Obecnie rozglądam się za jakimś warsztatem który mi wypiaskuje i pomaluje ramę a także zastanawiam się co z kwestią kół czy odnowić felgi które są (sprawdzałem i nie mają jakiegoś dużego bicia mimo braku paru szprych) albo kupić gotowe i pochromowane obręcze, jakie szprychy polecacie?
Ostatnio zmieniony przez karrad13 17 Czerwiec 2013, w całości zmieniany 1 raz  

marcysd 
Wieszcz wodzirej

Blachy i ramy możesz zrobić w Wąchocku u Stodulskich. Proszkują, szkiełkują i malują proszkowo. Oba ruskie moje zaprzęgi u nich robiłem.

Felgi też daj do proszkowania, a szprychy załóż nowe będziesz miał spokój na lata.

Nowe pochromowane felgi wyglądają ładnie w dniu zakupu. Potem już jest tylko gorzej. Jak dobrze zrobisz oryginalne ruskie to będzie ładnie na bardzo długo.

Jak robisz? Na cywila czy na wojaka?

jbr 
Wieszcz wodzirej

Nie chcę Cię martwić, ale te części to wymieniono prawdopodobnie tylko po to, aby przejechać granice. Jest to sprzęt w typowym stanie ze wschodu, czyli wszystko do remontu.

Monster 
lokalny watażka

Nowe okładziny pewnie też wymienisz z drewnianych na normalne ścierające się-hamujące.

pastooh82 

marcysd napisał/a:
Blachy i ramy możesz zrobić w Wąchocku u Stodulskich. Proszkują, szkiełkują i malują proszkowo. Oba ruskie moje zaprzęgi u nich robiłem.

Felgi też daj do proszkowania, a szprychy załóż nowe będziesz miał spokój na lata.

Nowe pochromowane felgi wyglądają ładnie w dniu zakupu. Potem już jest tylko gorzej. Jak dobrze zrobisz oryginalne ruskie to będzie ładnie na bardzo długo.

Jak robisz? Na cywila czy na wojaka?

Na pewno cywil bo fajniej będzie wyglądał, te zrobione na wojskowo to często dlatego żeby ograniczyć koszta remontu, zero chromu tylko matowy lakier, mam dylemat z wyborem szprych lepsze te ruskie czy może naszej rodzimej produkcji?

Plan działania na najbliższy miesiąc to piaskowanie ramy wózka i motocykla oraz drobnych części, malowanie proszkowe, zrobienie kół później chyba biorę się za rozkręcanie silnika i zdecyduję czy tulejować pod malucha czy też pobawić się almotem

marcysd 
Wieszcz wodzirej

pastooh82 napisał/a:
Na pewno cywil bo fajniej będzie wyglądał, te zrobione na wojskowo to często dlatego żeby ograniczyć koszta remontu

Ciężko się z Tobą nie zgodzić. Ja też mam kaczkę na cywila, z której ocieka chrom i lakier czarny perłowy. Cieszy oko i stoi w garażu bo szkoda mi nim wyjechać w naturalne środowisko ruskiego boksera. Potem kupiłem sobie dniepra i pomalowałem na matowy zielony w stylizacji na wojaka. Rury i wydechy mam pordzewiałe, śruby lekko muśnięte korozją w kilku miejscach już pierwsze otarcia i wgniecenia ale dopiero jak tym "wojakiem" wjeżdżam w błoto lub do lasu to czuję, że maszyna daje z siebie wszystko (no może prawie wszystko), a ja cieszę się z zabawy. Jak coś już się urwie albo zadrapie to naprawię to młotkiem i zamaluję pędzlem. Jak by mi się "perła" na kaście podrapała to bym się rozpłakał jak dziecko.

Ot pierwszy lepszy filmik z YT obrazujący co mam na myśli.
https://www.youtube.com/watch?v=CiMf4G06AJI

[ Dodano: 17 Czerwiec 2013 ]
pastooh82 napisał/a:
mam dylemat z wyborem szprych lepsze te ruskie czy może naszej rodzimej produkcji?

Te szprych, które sprzedają na allegro nie są najgorsze, choć są ruskie.

Bąq 
lokalny watażka

Ruskim szprychom nieczego nie brakuje, te co są na alegro to zazwyczaj są chińskie. Ruskie pojawiają się czasami.

pastooh82 

Wysłany: 18 Czerwiec 2013   

No to zamówiłem od zawczasti 160 szt z nyplami plus parę innych pierdółek ciekawe kiedy i co przyjdzie :) , mam pytanie o łożyska czy powinienem kupować jakieś ruskie czy też może poszukać jakieś w sklepach z łożyskami (coś mi się wydaje że to było pytanie z tych głupich), jakiej marki łożyska, będę wdzięczny za odpowiedź.

marcysd 
Wieszcz wodzirej

pastooh82 napisał/a:
No to zamówiłem od zawczasti 160 szt z nyplami plus parę innych pierdółek ciekawe kiedy i co przyjdzie :) , mam pytanie o łożyska czy powinienem kupować jakieś ruskie czy też może poszukać jakieś w sklepach z łożyskami (coś mi się wydaje że to było pytanie z tych głupich), jakiej marki łożyska, będę wdzięczny za odpowiedź.

Zawczasti wysyła zazwyczaj tego samego dnia.

Niema głupich pytań. Łożyska prawie wszystkie dostaniesz w sklepach. Im droższe tm lepsze :mrgreen: Z tego co pamiętam, to tylko do główki ramy jest niedostępne. W zamian za to możesz założyć rolkowe za niewiele ponad stówę lecz problem masz rozwiązany na wieki.

karrad13 
Wieszcz wodzirej

Login SKYPE: ural685

marcysd napisał/a:
Z tego co pamiętam, to tylko do główki ramy jest niedostępne. W zamian za to możesz założyć rolkowe za niewiele ponad stówę lecz problem masz rozwiązany na wieki.

Dostępne http://forum.redmotorz.eu/viewtopic.php?t=6316

pastooh82 

Wysłany: 20 Czerwiec 2013   

Szprychy przyszły, nawet nieźle się prezentują myślałem że będzie gorzej, jednej brakowało :) , zamówiłem już kolejną porcję potrzebnych drobiazgów tj amory na tył 2 szt te chromowane z indii, klamki kierownicy bo jedna złamana a druga nie wiadomo od czego, łańcuszek gazu nowe gumy na podnóżki kopniak siedzenia itp itd :) , ze względu na to że czeka mnie co najmniej dwumiesięczna rozłąka z domem (co prawda weekendy w domu będę spędzał, ale chyba grzebanie przy moto nie przejdzie) to na razie weryfikuję i zamawiam co się daje, może jeszcze uda mi się oddać sprzęta do piaskowania i malowania bo składanie to już raczej okolice późnego lata ewentualnie wczesnej jesieni, pożyjemy zobaczymy.

gazia 
Majster

Login SKYPE: arekgazela
Wysłany: 20 Czerwiec 2013   

Witam , kolego nie wiem ile ważysz ale jeśli ci zdrowie miłe to odkręć te amorki z indii gdyż za moment będziesz chodził do kręglaża aby plecy naprawiać. Te amortyzatory są tak sztywne ,że chyba przy wadze 2 osób po 150kg każda, dopiero pracują odrobinę.
Pozdrawiam Gazia.

Odpowiedz do tematu