FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów
Untitled document

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupić zaprzęg, tylko jaki ?
Autor Wiadomość
TheMaciej 
mitoman-gaduła

Wysłany: 20 Sierpień 2014   Kupić zaprzęg, tylko jaki ?

Witam,

Noszę się z zamiarem zakupu rosyjskiego zaprzęgu (planowany termin: Wiosna 2015)

Wymagane minimum to papiery, wózek i zdolność do odpalenia i przejechania minimum 100 metrów z hamowaniem włącznie ;)

Raczej coś do podłubania niż do jazdy od razu, nie interesuje mnie czy na niego wsiądę pojeździć w 2015 czy dopiero 2016

Dość poważnie rozważam od razu wyjąć oryginalny silnik i montować inny, najlepiej bokser BMW, nie interesuje mnie zgodność z historycznym oryginałem. Ale nie umiem tego sam zrobić - robotę z przekładką bym zlecał do warsztatu / mechanika-magika

Cena za motor - jak najmniej
Cena remontu - obojętne, jak wyjdzie za dużo to po prostu postoi dłużej w garażu i będę dłubał jak będę przy gotówce.

Przeznaczenie - jazda po asfalcie, czasami minimum gruntowej drogi, wycieczki turystyczne z (przyszłą) żoną w wózeczku,weekendowe wypady gdzieś do 200-300 km od domu max.
Do normalnej jazdy mam ETZkę albo auto, w przyszłości MZ zamienię na jakiś ekonomiczny motor niedużych rozmiarów jak silnik klęknie.

I teraz pytania:

- Za którym modelem najlepiej się rozglądać ? Ural Dniepr K 750 czy coś innego ? Jak już pisałem silnik chętniej bym wymienił od razu niż się bawił w remontowanie więc dylematy w którym jest lepszy silnik/skrzynia/dyfer mnie omijają.

- Do którego modelu jakie silniki najlepiej wkładać ? Są jakieś "gotowe" rozwiązania ? Nie potrzebuję 2WD

P.S.
Pytam żeby pogłębić swoją wiedzę, googlałem i pytałem już w wielu miejscach i po prostu chcę usłyszeć więcej opinii.

andrzeja 
lokalny watażka

Wysłany: 20 Sierpień 2014   

Myślę, że powinieneś pozbierać i kupić BMW z koszem. To będzie najlepsze rozwiązanie.

TheMaciej 
mitoman-gaduła

andrzeja napisał/a:
Myślę, że powinieneś pozbierać i kupić BMW z koszem. To będzie najlepsze rozwiązanie.

Huhu bez szans. Przy aktualnych cenach i bez "znajomości" nigdy nie uzbieram tyle kasy żeby kupić BMW z koszem, najtańsze co znalazłem to około 20tyś zł.

Poza tym chciałbym rosyjski motocykl argumentując to "bo tak" ;)

Maciej S. 
mitoman-gaduła

Andrzej ma rację. Chcesz z sercem BMW to możę od razu najlepiej jakiś R80 ceny w granicach 8 tyś, tym przynajmniej odrazu pojeździsz, hamulce współczesne, żadnej rzeźby z przeróbkami silnika do skrzyni, przełożenia dyfra można dobrać, porządny towar. Do tego dokupić ruski kosz w cenie pewnie nie więcej jak 1,5k pln i już masz piękny zestaw. Tylko koło w wózku wymienić na BMW coby jakaś spójność projektu wyszła.
Nie bedzie tylko wstecznego biegu.

TheMaciej 
mitoman-gaduła

A doczepić do takiej R80 wózka od ruska to nie jakaś specjalna rzeźba ? Nigdy mi nie przyszło do głowy zrobić to w tą stronę.

Daro 
Majster

Żeby doczepić wózek do innego motoru,najpierw należałoby dowiedzieć się ile będzie kosztować legalizacja takiego sprzęta.

Balu 
Wieszcz wodzirej

Login SKYPE: balu1939

Dniepr mt10 z siedzeniami sercowymi i bakiem od kaśki, do tego dyfer 9, papier i jazda. Kupisz tanio. Reszka to wkład własny.

KOZAK 
kolega

Jeśli chcesz jeździć kup BMW
Jeśli chcesz remontować kup ruska
Przy odrobinie szczęścia kupisz BMW w cenie silnika i papieru to jest ok 5-6 tys pln
BMW kontra rusek nie ma o czym pisać
Z resztą jeśli nie miałeś rosji to nie zrozumiesz
Nie miałeś BMW tym bardziej
Wózek boczny doczepisz bez problemu tylko nie ruski czeski lżejszy byłby lepszy

sekuwawa 
Podaje Klucze

Login SKYPE: sekuwawa
Wysłany: 21 Sierpień 2014   

Panowie piszecie o doczepianiu wózka, ale po zmianach 22czerwca 2013 roku w zakresie kategorii pojazdów to chyba nie jest łatwe. Wszystko będzie dobrze jak będzie, ale jak będzie bum i zrobi się komuś kuku to każda ubezpieczalnia się wyprze. Dla zgodności z przepisami lepiej ruska jak ma być w zaprzęgu.

Maćko 
Starszy Mechanik

Login SKYPE: adael.pl

Zioimal - a pisałem - odezwij sie, wpadnij do mnie/nas - masz niedaleko.
Zobaczysz-podotykasz-zrozumiesz.

A ja wiem co pisze / mówię - logika to podstawa.

marcysd 
Wieszcz wodzirej

Wysłany: 21 Sierpień 2014   Re: Kupić zaprzęg, tylko jaki ?

TheMaciej napisał/a:
Ale nie umiem tego sam zrobić - robotę z przekładką bym zlecał do warsztatu / mechanika-magika

Albo się sam tego nauczysz /w sumie to nic skomplikowanego/ albo się w ruska nie pakuj.

Posiadacz ruska to: motocyklista, wykwalifikowany mechanik, cierpliwy i wyrozumiały partner kochający bezwzględnie swój motor z zasobnym i otwartym portfelem - i to wszystko w jednym. Inaczej umarł w butach.

Contraband 
mitoman-gaduła

Cytat:
Posiadacz ruska to: motocyklista, wykwalifikowany mechanik, cierpliwy i wyrozumiały partner kochający bezwzględnie swój motor z zasobnym i otwartym portfelem - i to wszystko w jednym. Inaczej umarł w butach.

Nie słyszałem jeszcze lepszej definicji :mrgreen:

Czekista stary 
Podaje Klucze

sekuwawa napisał/a:
Panowie piszecie o doczepianiu wózka, ale po zmianach 22czerwca 2013 roku w zakresie kategorii pojazdów to chyba nie jest łatwe. Wszystko będzie dobrze jak będzie, ale jak będzie bum i zrobi się komuś kuku to każda ubezpieczalnia się wyprze. Dla zgodności z przepisami lepiej ruska jak ma być w zaprzęgu.

Choroba...może kolega coś więcej o tych zmianach napisać?Bo jakoś mi umknęło,tylko warsztat i spanie i nie jestem w temacie,a właśnie podłączyłem wóz do amerykańskiej myśli technicznej i gonię sobie beztrosko po okolicach,bez wpisu w papier.Mocno namieszali w tym temacie nasi "rządcy"?

Daro 
Majster

Kilkanaście lat temu chcialem podczepić sobie wózek do Zefira i już wtedy nie było łatwo.Przecież żadna uczciwa stacja diagnostyczna nie przepuści takiego sprzęta bez odpowiedniej dokumentacji,a nielegalne wprowadzenie do ruchu,to sprawa b.poważna.

sekuwawa 
Podaje Klucze

Login SKYPE: sekuwawa
Wysłany: 22 Sierpień 2014   

Obecnie DMC jest nie do ruszenia, a podłączenie wózka to zmiana konstrukcyjna i wpływa na dopuszczalną masę całkowitą. Zmiany DMC można dokonać na podstawie dopuszczenia jednostkowego w jednym z niewielu instytutów do tego uprawnionych. Od ponad roku w Polsce nie został zarejestrowany żaden pojazd typu SAM, udupili citcary, trajki i motocykle i wszystkie inne wynalazki. Diagności sami się pogubili w temacie i obecnie podchodzą do wszystkiego jak pies do jeża.

Odpowiedz do tematu