Untitled document

FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: karrad13
13 Grudzień 2010
Chińskie gaźniki do K-750
Autor Wiadomość
cacek 
Młodszy Mechanik

Wysłany: 28 Marzec 2007   Chińskie gaźniki do K-750

Mam pytanie gdzie można kupić chińskie gaźnki do K-750 i jakie jest ich oznaczenie. W necie nie mogę nic namierzyć a Kokot takich nie posiada. Może ktoś z was na takich jeździ i może się wypowiedzieć na temat ich jakości i cech użytkowych.
Ostatnio zmieniony przez Gumiś 17 Październik 2010, w całości zmieniany 2 razy  

wsz 
Podaje Klucze

Wysłany: 28 Marzec 2007   

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=178598457

Mam takie gaźniki w swojej emce od 4 lat i jestem z nich bardzo zadowolony, motocykl ładnie chodzi, na trasie (solo) dwie osoby i bagaż pali ok. 5,5 litra /100km.
I nie pamiętam kiedy ostatnio coś przy nich robiłem.
Pozdrawiam

cacek 
Młodszy Mechanik

Dzięki z info i link. Bardzo się przydał.

grasser
Podaje Klucze

z ciekawosci ... jest jakis odpowiednik chinskiej produkcji do Urala np ? generalnie do gornozaworowego silnika?

Mirek 
Majster

Jest, ja takie gaźniki mam :cool:

cacek 
Młodszy Mechanik

Jak masz w uralu to podziel si? spostrze?eniami, bo buduje te? silnik urala.

[ Dodano: 28 Marzec 2007 ]
No i podaj oznaczenie tych ga?nik???w. A gdzie kupi?e? ?

grasser
Podaje Klucze

i za ile :]

Mirek 
Majster

Wysłany: 29 Marzec 2007   

Ga?niki te kupi?em na Allegro 1,5 roku temu za 265 z? kpl. By?y raz za?o?one, jednak?e poprzedni w?a?ciciel z nich zrezygnowa?. Lojalnie uprzedzi?, ?e lej? paliwem. Drog? pr???b i b??d???w (przyginanie blaszek przy zaworze iglicowym) usun??em wyciek. Dzisiaj je?d?? na K-68, chi?skie mam w zapasie. W sumie by?em z nich zadowolony.
Mankamentem by?y ?le obrobione pozosta?o?ci poodlewnicze (wiesza? si? p?ywak) oraz brak opcji przelewania.
Nie maj? one ?adnych oznacze?, czy symboli.
Mo?na je zastosowa? do monta?u w pionie i w poziomie (dzi?ki uniwersalnemu po??czeniu).
Pewnie do nich jeszcze wr???c?.
Pozdrawiam

Ernest 
Majster

Login SKYPE: ernest_kahn

Jako ciekawostke powiem, ?e kumpel w Uralu ma indyjskie odpowiedniki ga?nik???w do Enfielda Bulleta 350. Dobr? jakos? wykonania maj? ale zero regulacji ino podnoszeie przepustnicy. Ural na nich je?dzi ca?kiem zno?nie. Zw? si? PACCO P-47EC.

admin_bb 
Site Admin

Jeszcze trochę pogawożcie sobie i przenosze do TECHNIKI....

Cubick 
Wieszcz wodzirej

Wysłany: 5 Marzec 2008   

Odno?nie chi?skich ga?nik???w, w kt???rym po?cie ostatnio je pochwali?em, bo w silniku M-72 spisywa?y mi si? rewelacyjnie. Do tego niskie spalanie(6-7l z koszem).

Trzy dni temu za?o?y?em je do silnika MW-750 i trzeci dzie? z nimi walcz?. Wolne obroty jak marzenie. Odpala na dotyk. Natomiast kiedy pr???buj? doda? gazu, silnik od razu si? d?awi i nawet ga?nie. Dzieje si? tak zar???wno przy zimnym jak i ciep?ym silniku. Nie pomagaj? regulacje, podnoszenie czy opuszczanie iglicy. P?ywak jest bez regulacji ale doci??anie go te? nic nie zmienia. Sprawdzi?em dysze g????wne, to 92-ki. Za ma?e jak dla mnie, ale przez to by?by tylko troszk? mu?owaty...

Jedyny efekt da?o tylko przytkanie powietrza(efekt ssania). Dlatego te? uszczelni?em dok?adnie rury ??cz?ce ga?nik z filtrem, natomiast sam filtr jest jest przytkany kawa?kiem szmaty i dopiero da si? na tym je?dzi? :neutral:

Wg mnie s? to takie objawy jakby ga?nik sam nie dawa? rady wyci?ga? paliwa z dyszy g????wnej. Dzia?a tylko dysza wolnych obrot???w.
Jestem pewien, ?e to co? z ga?nikami, bo na starych k-301 nie dzia?y si? takie rzeczy.

W zwi?zku z powy?szym mam pytanie. Czy kto? si? spotka? z czym? takim i jak temu zaradzi??? Bo je?d?enie ze star? szmat? w filtrze nie napawa mnie optymizmem :mrgreen:

jackobi 
mitoman-gaduła

No to sprawdz jeszcze zawory czy sie domykają, ja tez jakis czas walczylem z chinczykami ale finalnie zaczely chodzic, po czesci zawory trzeba bylo wyregulowac....po czesci sam nie wiem :neutral:
No i jesli chodzily w emce to znaczy ze sa napewno sprawne.

stepa 
Wieszcz wodzirej

Login SKYPE: bloniak1997

Kumpel rozwierca? dysze g????wne w chi?czykach i dzi? ?miga ?e hej,ma g???rny silnik od r75 i przewidziane do niego s? ga?niki o fi gardzieli 28-takie jak do naszych dolniak???w.wymie? dysze na wi?ksze,lub ma?e wierte?ko i wiertara udarowa-dasz rad?.

karol sawiak
lokalny watażka

Stepa, ale po co udarowa ???

Cubick 
Wieszcz wodzirej

Wysłany: 6 Marzec 2008   

hehe, udarowa, ?eby bardziej bola?o :mrgreen:
sprawdz? jeszcze zawory, jak to nic nie zmieni, spr???buj? pokombinowa? z dyszami cho? my?l? ?e te s? OK bo ga?niki bez obci??enia ssania(bez filtra) dusz? si? ju? przy lekkim obr???ceniu manetki a to nie jest normalne i nie ma nic wsp???lnego ze ?rednic? dyszy.
Dzi?ki :grin:

Odpowiedz do tematu