FORUM.REDMOTORZ.EU Strona Główna FORUM.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów

Poprzedni temat «» Następny temat
M72 prośba o informacje
Autor Wiadomość
kkkb1

Wysłany: 26 Listopad 2017   

Witam szanownych kolegów.
W poszukiwaniu kół do mojej M-72N zapędziłem się w różne dziwne miejsca.
Mam teraz pytanie w kwestii oryginalności. Czy te koła z załączonych zdjęć będą pasować do modelu M-72N, czy to są już do K-750?
Z góry dzięki za odpowiedzi

STEEGEN 
Majster

To jest dniepr panie

kkkb1

Dzięki kolego.
Mi tu właśnie gość sugerował, że to koła od M-72N. Patrząc na zdjęcia kół do emki coś mi tu jednak nie pasowało.

kkkb1

Wysłany: 12 Styczeń 2018   

Witam
Mam pytanie w kwestii dyfra do M-72N.
Poszukując oryginałów znalazłem takie coś.
Bardzo proszę znawców tematu o opinie czy będzie to pasujący oryginał do renowacji mojej M-72N.
Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi.

andrzeja 
Wieszcz wodzirej

Wysłany: 13 Styczeń 2018   

Ale że tak się zapytam: o co chodzi?
To jest dyfer od dużo późniejszych modeli.
W dziale sprzedaż jeden z kolegów sprzedaje dyfer do Mki . Zawsze będzie to bliżej prawdy niż to co zamierzasz kupić.

kkkb1

Tak w kwestii wyjaśnienia "o co chodzi" to gromadzę części potrzebne do odrestaurowania motocykla jaki posiadam. Jest to M-72N.
Z tego co czytałem to te motocykle miały dyfer ja pierwsze K-750.
Te modele są na aluminiowych piastach.
Kupując coś chciałbym być pewny, że to do modelu który mnie interesuje jest. Moja wiedza jest zbyt skromna więc pytam szanowne grono ekspertów znających temat.

Z góry dziękuję za pomoc.

Prince 
mitoman-gaduła

I słusznie bo ten który wkleiłeś (pomijając pokrywę) pasuje. A Ten który sugeruje andrzeja - nie. I tak oto można kolegę władować na minę.

Tak czy inaczej nie kupuj tylnej przekładni bez sprawdzenia co znajduje sie w środku i jaki jest stan korpusów (pod łożyskami też)

O różnicach w kołach, przekładniach itp jest więcej na stronach koliaski.

PiotrKX 

Wysłany: 10 Sierpień 2018   Niebieskie M72

Tak się składa że to niebieskie M72 jest moje. I co do uwag. Kolor jest dobrany wg oryginału .
Niebieskie M72N z wahaczykiem z przodu można znaleźć na necie. Czy zbiornik jest od innego nie wiem kolorystycznie były na nim też resztki niebieskiego. Kupiłem go jak był w trakcie remontu więc bazy w oryginale nie widziałem. Nie mam jednak pewności czy rzeczywiście tak mocno odbiega od oryginału. Jest to M72N czyli "późna Emka" lub przejściówka między M a K robiona w Kijowie więc wg posiadanych przeze mnie informacji nie powinny dziwić cechy "Kaśki" ale nie znam się na tyle żeby tej teorii bronić. Jeżeli ja szukałbym mankamentów to na pewno półbębny do niego nie pasują bardziej niż podważana reszta. Na folderach lub w necie można tę wersje spotkać albo na bębnach aluminiowych albo na falbanach.

Prince 
mitoman-gaduła

Wysłany: 12 Sierpień 2018   Re: Niebieskie M72

PiotrKX napisał/a:
Tak się składa że to niebieskie M72 jest moje. I co do uwag. Kolor jest dobrany wg oryginału .
Niebieskie M72N z wahaczykiem z przodu można znaleźć na necie. Czy zbiornik jest od innego nie wiem kolorystycznie były na nim też resztki niebieskiego. Kupiłem go jak był w trakcie remontu więc bazy w oryginale nie widziałem. Nie mam jednak pewności czy rzeczywiście tak mocno odbiega od oryginału. Jest to M72N czyli "późna Emka" lub przejściówka między M a K robiona w Kijowie więc wg posiadanych przeze mnie informacji nie powinny dziwić cechy "Kaśki" ale nie znam się na tyle żeby tej teorii bronić. Jeżeli ja szukałbym mankamentów to na pewno półbębny do niego nie pasują bardziej niż podważana reszta. Na folderach lub w necie można tę wersje spotkać albo na bębnach aluminiowych albo na falbanach.

Koła to jasne. Ale niestety reszty nie da sie obronić okresem przejściowym. We wczesnych K750 montowano części z emki a odwrotnie. Ale motocykl wypieszczony, przyznaję.

dziubek25077 
Podaje Klucze

Wysłany: 14 Sierpień 2018   

Plusem emki którą kolega restauruje to oryginalne przednie zawieszenie z 1957 roku które wygląda nieco inaczej niż w 58 roku również w m72n czy k-750. Reszta to długa droga do oryginału

Odpowiedz do tematu