Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lewy gar nie pali
Witam, ostatnio nabyłem Urala z 85 r, z tego co czytałem i oglądałem jest on kompletny w 90%, lecz mam problem bo gdy go odpalam lewy gar praktycznie nie pracuje, prawy działa bardzo dobrze wolne czy większe obroty grzeje się a lewy na wysokich obrotach wogole nie pali a na wolnych bardzo strzela tyle ze w filtr powietrza i idą ognie, aż rozerwał mi gumę dolotowa i podpalił gaźnik, czytałem już post o tym ale nie było nic w podobnym stylu. Cewka rozdzielacz kable i świecę są ukrainskie. Świeca ma iskrę, i jest mokra. Kompresja jest, na tyle co sprawdzalem palcem. Co jeszcze przykuło moja uwagę to to ze w filtrze powietrza był olej i nie wiem z jakiego powodu on tam się znalazł. Bardzo chciałbym go odpalić dlatego proszę was o pomoc Smile z góry dziękuję Smile
Odpowiedz
Nie powiem pewnie nic odkrywczego ale sprawdzałeś zawory i gaźniki?
Odpowiedz
Zacząłbym od sprawdzenia luzów zaworowych i sprawdzenia sprężania ale przyrządem. Sprawdzanie kompresji "na palec" nie jest dokładną metodą. Napisz coś o historii tego Urala, łatwiej będzie coś zdiagnozować.
Odpowiedz
A tutaj jest identyczny wątek.
marcysd
Odpowiedz
Puki co sprawdź dwie rzeczy:
1. Czy kranik podaje na obie strony tyle samo paliwa.
2.Czy akumulator jest naładowany.

Podobny objaw mam w swoim HD WLA jak akumulator jest rozładowany. Silnik pali ale tylko na 1 cylindrze. A tu masz jak się sprawdza kranik
http://www.motoweteranbazar.pl/pokaz,116...lania.html
Miłej pracy
Odpowiedz
Dziękuje za podpowiedzi, co do kranika z obu stron płynie tak samo mocno , ale coś zauważyłem odpalam go na kable z akumulatora z samochodu gdy jest podłączony i przekręcony na zapłon świeci się na czerwono dioda, ale gdy odpali to gaśnie lub mruga. Co do sprawdzenia ciśnienia niestety nie mam dostępu do takich rzeczy oraz do szczelinomierza, ale mam nadzieje, że zdobędę w niedługim czasie. a może ktoś mi powiedzieć czy to normalne ze w filtrze jest olej?

[ Dodano: 23 Maj 2014 ]
Urala kupiłem na prezent dla taty bo to jego marzenie. Wiedziałem ze za ta cenę nie będzie cudu ale chciałem w miarę kompletnego i żeby nie był pordzewiały i trafił się ale ten jeden gar a nie chce dawać prezentu i tylko zacząć wymieniać listę co jest do zrobienia, tylko żeby się przejechał chociaż Smile zostało ii 3 i pól tygodnia by go mu dać dlatego mnie tak to nagli
Odpowiedz
Sprawdz zawory, później zamień gaźniki miejscami i będziesz widział efekt.
Odpowiedz
Dakson napisał(a):moze ktos mi powiedziec czy to normalne ze w filtrze jest olej?

No skoro jest to filtr olejowy to musi w nim być olej. :mrgreen: Cząsteczki pyłów, brudów i innych zanieczyszczeń mają być wyłapywane przez właśnie tą odrobinę oleju, która pływa sobie pod dekielkiem filtra.

Zdejmij dekielek filtra, a najlepiej go odkręć i wyczyść benzyną. Następnie wlej gęstego oleju tak aby zakryć dno "baseniku". Zrobisz dobrze silnikowi.
marcysd
Odpowiedz
Ja miałem taki sam objaw jak mi na zaworze wylotowym spadł popychacz przez co zawór wcale się nie otwierał. Świeca była mokra. Waliło ostro w gaźnik co jakiś czas. Dokulałem się na jednym cylindrze 20 km do domu w ulewnym deszczu. W garażu naprawiłem to w 10 minut.
Odpowiedz
Filtr od kręciłem i wyczyściłem benzyna ekstrakcyjna, ale myślałem, że nie powinno tam być oleju wiec tak zostawiłem. Obojętnie jaki to olej może być np castrol 15w 40? Dobrze posprawdzam to co pisaliście mam nadzieje ze mi się uda Smile jeszcze jedno pytanie przeczytałem ze do niego ma być akumulator 12v 18 ah czy to możliwe? Znacie kogoś, jeżeli bym sobie nie poradził z Krakowa co dalby rade podjechać by zobaczyć co i jak z urralem?

[ Dodano: 30 Maj 2014 ]
Witam, ponowie pytanie z braku odpowiedzi. Czy zna ktoś może kogoś kto zajmuje się rusami z Krakowa?
Odpowiedz