Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W czym gotować żarcie?
Zdecydowanie emaliowany. Mniej się jedzenie przypala i łatwiej utrzymać czystość - myć po wszystkim. Wielkość zależna od twoich potrzeb, czyli czy korzystać będziesz tylko ty, czy też jedzonko dasz innym. Myślę, że 3 litrowy jest w sam raz.
Odpowiedz
Coo do wielkości to zapomniałem dodać ze średnio 10 twarzy do tego będzie. A w temacie emali, nie odprysnie to? 20 lat temu nie pytał bym ale w dzisiejszych czasach wszystko jest na sztukę robione.
мт- одиннадцать
Odpowiedz
Mam emaliowany gar i nic nie odpada. Gotuję w nim już 3 lata. U znajomych oglądałem nieemaliowany i zdecydowanie trudniej go doczyścić, zwłaszcza w przypadku przypalenia zawartości.
Odpowiedz
Ja mam 8 L. Jedzenie bajka z niego wychodzi, wykladam kapusta. Podstawa to stawiac na żar, a nie na ogień.
Ostre zakręty prostują myśli
Odpowiedz
Ja mam około 3 litrowy kociołek, i potwierdzam to co pisał Jerzy, gdyż mam nie emaliowany i jak chcesz utrzymać czystość to trzeba się napocić lub czyścić wodą z popiołem.
Odpowiedz
Wcale się nie trzeba napocić wystarczy wykorzystac popiół z ogniska schodzi ekspresowo
Odpowiedz
Wyżej pisałem o popiele Smile
Odpowiedz
Czyli podsumowując, emaliowany czy nie? Czy różnica jest tylko w utrzymaniu go w czystości czy emalia posiada jakieś magiczne właściwości? Big Grin
Obejrzałem mnóstwo filmów i naprawdę mało kto ma emalię, większość wykłada kapustą
мт- одиннадцать
Odpowiedz
(24-05-2021, 08:45)Buniax napisał(a): Wyżej pisałem o popiele Smile

dwie minuty po mnie  Wink

ja wolę bez emalii, przynajmniej jej nie uszkodzę ,\.
A tak na poważnie to jeden lubi z, a drugi bez, tak więc  sam musisz podjąć decyzję
Odpowiedz
Emalia nie ma żadnych magicznych właściwości ale tak jak w przypadku zwykłych garnków ułatwia mycie i zmniejsza skłonność do przypalania. Porównam emalię i jej brak do przykładu z życia. Oczywiście można myć się szarym mydłem ale przyjemniej jest tym pachnącym. Wszystko zależy od tego co się lubi i ile brudu zgromadziło się na ciele.
Odpowiedz
A tak z innej beczki, może kilka fotek na zachętę gotowania w terenie:

[Obrazek: FB_IMG_1621745403247716a0.jpg]
[Obrazek: FB_IMG_1621745419829d937c.jpg]
[Obrazek: FB_IMG_1621745428122b9e83.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości