Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cylindry ural
Witam mam okazie kupić na allegro cylindry do urala tylko ze w obu są po trzy dziurki do smarowania, a ja w swoich mam w jednym trzy a w drugim jedną. I teraz pytanie czy to będzie jakaś ruznica jeśli oba cylindry będą miały po trzy dziurki. Z góry dzięki za odpowiedz. Jakby coś o te chodzi http://allegro.pl/cylindry-ural-nie-k-75...95918.html oczywiscie są do szlifu.
Pozdrawiam Maniek
Odpowiedz
Możesz śmiało kupować, oryginalne w uralu smarowanie z pompy jest tylko na jeden cylinder drugi smaruję się rozbryzgiem i wtedy te otwory są niewykorzystane gdyż w bloku nie ma żadnego kanału doprowadzającego olej. Jedno na co warto jeszcze zwrócić uwagę to jaki masz układ szpilek mocujących gaźnik do głowicy bo jak poziomy to prawdopodobnie będziesz musiał przyciąć żeberko od strony gaźników bo odlew głowicy nie pozwoli na jej dokręcenie. Nowszego typu cylindry już fabrycznie mają niepełne żeberka w tym miejscu. Swoją drogą to jeszcze mi się nigdy nie trafił cylinder z pojedynczym otworem smarującym, te które mi się przez ręce przewinęły zawsze miały po trzy.
Łyk hipolu i do boju !
Odpowiedz
Dzieki za odp. Ja mam mam nowy typ czyli gazniki mocowane poziomo i będę musiał skrócić te żeberka. A czy po za tym wszystko się nadaje. A i po co są te srubeczki w kanałach co idą do głowicy bo ja takich nie mam?
Pozdrawiam Maniek
Odpowiedz
Witam.
Te wkręty służą do sprawdzania smarowania - jak pompa podaje olej i kanały są drożne to po wykręceniu poleci olej . Fontanny się nie spodziewaj ale coś kapnie . Dobry wynalazek , oczywiście w drugim cylindrze nic nie poleci bo nie ma tam kanału olejowego . A są w obu cylindrach bo można je zamienieniać (l/p) miejscami .
Pozdrawiam .
Odpowiedz
Jeszcze zapytam czy miedzy uszczelniaczem a łożyskiem na wale w uralu m 67 powinien być odrzutnik oleju i jakaś podkładka falista co dociska odrzutnik, bo ja tego nie mam i jak cos to dokupię.
Pozdrawiam Maniek
Odpowiedz
Kalor napisał(a):(...) Jedno na co warto jeszcze zwrócić uwagę to jaki masz układ szpilek mocujących gaźnik do głowicy bo jak poziomy to prawdopodobnie będziesz musiał przyciąć żeberko od strony gaźników bo odlew głowicy nie pozwoli na jej dokręcenie. Nowszego typu cylindry już fabrycznie mają niepełne żeberka w tym miejscu. Swoją drogą to jeszcze mi się nigdy nie trafił cylinder z pojedynczym otworem smarującym, te które mi się przez ręce przewinęły zawsze miały po trzy.

Łatwiej delikatnie podpilnikować króciec pod gaźnik, u mnie brakowało dosłownie pół milimetra, więc pilnik i ubyło 1mm materiału z głowicy, i tak i tak nie jest tam do niczego potrzebny.
Prawdę mówiąc byłem pewien że to wada odlewnicza.
Czy jest coś czego tak naprawdę nienawidzę? Śruby na płaski śrubokręt...
Odpowiedz
maniek1234 napisał(a):Jeszcze zapytam czy miedzy uszczelniaczem a łożyskiem na wale w uralu m 67 powinien być odrzutnik oleju i jakaś podkładka falista co dociska odrzutnik, bo ja tego nie mam i jak cos to dokupię.
Oryginalnie raczej nie występuje bo na rysunku nie ma.W dolnym na filcu była falista bo dociskała odrzutnik żeby luźno nie latał.
Odpowiedz