Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciężko wchodzi wsteczny bieg.
Witam ostatnio zauważyłem, że wcale lub ciężko wchodzi wsteczny bieg w moim Dnieprze, mam pytanie co to może być za przyczyna? Ostatnio miałem tak, że silnik pracował załączyłem sprzęgło i jakoś wbił się wsteczny po wrzuceniu pierwszego biegu i potem wrzuceniu na luz już wsteczny nie chciał się załączyć. Model Dniepra to MT 10-36
Smaruj ośki jedziem do Zośki.
Odpowiedz
Słychać zgrzyty podczas wrzucania wstecznego? Jak wchodzi reszta biegów, jest szarpnięcie gdy wrzucasz 1?
мт- одиннадцать
Odpowiedz
(28-02-2021, 06:56)Goli napisał(a): Słychać zgrzyty podczas wrzucania wstecznego? Jak wchodzi reszta biegów, jest szarpnięcie gdy wrzucasz 1?

Nie ma zgrzytu, nie ma szarpnięcia reszta biegów wchodzi normalnie.
Odpowiedz
Próbuj rzucać na luz gdy jeszcze motocykl się toczy- u mnie miałem w dnieprowskiej skrzyni takie problemy gdy wybierałem neutral na stojącym, zahamowanym motocyklu.
Odpowiedz
U mnie problem ze wstecznym mam tylko wtedy gdy wrzucę na luz a nie zapali się kontrolka, lekki ruch dźwignią, kontrolka sia zapali i zero problemów
мт- одиннадцать
Odpowiedz
Wydaje mi się  , że bez wyjęcia skrzyni i jej rzebrania się nie obejdzie. Może być coś nie tak z gitarą lub z widełkami zębatki wstecznego .
Piotr
Odpowiedz
(28-02-2021, 22:16)Goli napisał(a): U mnie problem ze wstecznym mam tylko wtedy gdy wrzucę na luz a nie zapali się kontrolka, lekki ruch dźwignią, kontrolka sia zapali i zero problemów

U mnie w ogóle ona się nie świeci, jak dotknę do masy przewód to się świeci skrzynie w sobotę zdjąłem i będę zaglądał do niej na dniach.
Odpowiedz
(28-02-2021, 22:45)POLER napisał(a): Wydaje mi się  , że bez wyjęcia skrzyni i jej rzebrania się nie obejdzie. Może być coś nie tak z gitarą lub z widełkami zębatki wstecznego .

W sobotę zdjąłem, na dniach będę zaglądał do niej.
Odpowiedz
Panowie a czy ktoś z Was pomyślał tak trochę. Od kiedy to czy święci się kontrolka luzu czy nie ma znaczenie dla prawidłowego działania skrzyni biegów? No chyba że w waszych motocyklach to są automatyczne skrzynie biegów sterowane komputerem.
Odpowiedz
Luz na gitarze i kółku prowadzącym. Jednym słowem lata ci na boki i wodzik wstecznego płynnie nie wchodzi. Rozwiercić i dotoczy nowy kolek prowadzący. Tam ma być ruch obrotowy płynny i nic nie może się telepać na boki
Kto smaruje ten lekko pcha!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
Być może jest tak jak przedmówca powyżej mówi. Miałem u siebie ten problem gdy w skrzyni miałem zbyt gęsty olej a silnik/skrzynia nie była rozgrzana (W140), także gdy wolne obroty były zbyt wysokie i dopiero jak już mocno spowolniłem to grało.
Odpowiedz
(02-03-2021, 19:52)STEEGEN napisał(a): Luz na gitarze i kółku prowadzącym. Jednym słowem lata ci na boki i wodzik wstecznego płynnie nie wchodzi. Rozwiercić i dotoczy nowy kolek prowadzący. Tam ma być ruch obrotowy płynny i nic nie może się telepać na boki

Rozebrałem skrzynie i tak dokładnie było, dzięki za pomoc
Odpowiedz
Temat uważam za zamknięty, dziękuję za wszystkie rady.
Odpowiedz
(04-03-2021, 21:21)alemir napisał(a):
(02-03-2021, 19:52)STEEGEN napisał(a): Luz na gitarze i kółku prowadzącym. Jednym słowem lata ci na boki i wodzik wstecznego płynnie nie wchodzi. Rozwiercić i dotoczy nowy kolek prowadzący. Tam ma być ruch obrotowy płynny i nic nie może się telepać na boki

Rozebrałem skrzynie i tak dokładnie było, dzięki za pomoc

Proszę
Kto smaruje ten lekko pcha!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
Ja rok temu (chyba) wymieniałem gitarę.
Zapewne kupiłem podróbę.
Wsteczny już nie wchodzi.
Na milion może ze 4 razy go wbiłem po zimowym postoju.
Kuźwa mać by nie przeklinać.
Ma ktoś namiar na dobrą radziecką gitarę a nie gównolit ???
Odpowiedz