Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zawieszenie pchane dniepr.
Cześć,mam zamiar kupić zawieszenie te z linku,konkretnie będę brał te gołe z ostatnich zdjęć.
Trochę tu czytałem i zmierzam do tego czy ktoś jest w stanie określić czy ono jest wykonane poprawie?
Wiem na pewno,że trzeba będzie przerobić tarczę kotwiczną na drążek reakcyjny no ale to już najmniejszy problem.
Linka do aukcji:
https://www.olx.pl/d/oferta/zawieszenie-...derIndex=0
Odpowiedz
(05-04-2021, 13:31)Janek:) napisał(a): Cześć,mam zamiar kupić zawieszenie te z linku,konkretnie będę brał te gołe z ostatnich zdjęć.
Trochę tu czytałem i zmierzam do tego czy ktoś jest w stanie określić czy ono jest wykonane poprawie?
Wiem na pewno,że trzeba będzie przerobić tarczę kotwiczną na drążek reakcyjny no ale to już najmniejszy problem.
Linka do aukcji:
https://www.olx.pl/d/oferta/zawieszenie-...derIndex=0

Powstaje pytanie - z czego to jest zrobione.
To znaczy jakich rur użyto (gatunek, grubość).
Błąd, które rzuca się w oczy od razu to uchwyty amortyzatorów nie są przesunięte na zewnątrz względem środka rur nośnych i dolnej części wahacza, wskutek czego drążek reakcyjny to jakaś żałosna kombinacja, która aż się prosi o nieszczęście.
Jeżeli przedni hamulec w takim zestawie działa tak, jak powinien, to przy gwałtownym hamowaniu z drążka reakcyjnego o takiej, jak na zdjęciu konstrukcji robi się harmonijka - sprawdziłem to osobiście na zawieszeniu uralowskim. Tyle, ze tam drążek jest też z cienkiej blachy, ale prosty.
Na zawieszeniu z ogłoszenia od razu jest gięty, bo by ocierał o amortyzator, więc zjawisko wystąpi tym bardziej.
Kąty wydają się być w porządku, można to potem skompensować ustawieniem amortyzatorów (ich długością), albo przespawać ich uchwyty.
Ja bym sprawdził, jakie tuleje gumowo - stalowe są zastosowane w konstrukcji.
Szklanka wódki zamiast papierosa!
Odpowiedz