Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gaźniki K68 chińskie vs. tajwańskie
Witajcie.
Mam pytanie odnośnie K68, chińskich vs. tajwańskich. Mianowicie sporo tego typu gaźników można trafić na portalach aukcyjnych, z tym, że Chiny to 140 zł, Tajwan 240, nie potrafię rozróżnić obu wersji. I tu pytanie- czy jest jakiś szczegół (poza pudełkiem, które można zamówić w każdej drukarni wielkogabarytowej za 1PLN) po którym można odróżnić producenta, a w zasadzie kraj pochodzenia?
Pytam, gdyż w mojej lasi siedziały K301, co wg. większości użytkowników nie jest dobrym pomysłem do dolniaka, chciałbym kupić coś w miarę sensownego i rozważam K68.
Oglądając aukcje nie widzę żadnych przesłanek świadczących o tym, że jest to ten, a nie inny producent. Do tego farba stanowiąca plomby jest tak samo naniesiona.
Dla przykładu wrzucam zdjęcia.
Jeśli ktoś ma wiedzę w tej materii bardzo proszę aby się podzielił.
[Obrazek: K68taiwanc431a.md.png]

[Obrazek: k68chinol80cbc.md.png]
Odpowiedz
Te gaźniki mogą być od różnych pojazdów, począwszy od kosiarek skończywszy na skuterze śnieżnym. Karter jest jeden ale diabeł tkwi w szczegółach. Wiem, że cena czyni cuda ale silnika nie oszukasz. Moja wieloletnia praktyka wykazała że ludzie kupują te tanie gaźniki męczą się sezon dwa bo ciężko wyregulować bo się nie wkręca itd. Wiem również jak ciężko jest kogoś przekonać nawet kolegów z najbliższej okolicy, że tylko kupienie oryginału ma sens. A życie pokazało że pierw kupujesz tanie a po roku jesteś tak umęczony że kupujesz dedykowane do danego modelu i zapominasz o sprawie.
Odpowiedz
Grzegorz, to co piszesz w 100% jest prawdą, jednak na tyle ile się da chciałbym dociec, czy jest jakaś fizyczna różnica w gaźnikach pomiędzy produkcją Tajwańską a Chińską. Kilka lat temu, kiedy latałem Jawą 350(która mam do dziś) posiadacze Urali wstawiali w okolicy K68Y, te z Tajwanu i chodziły przyzwoicie.
Być może jestem upierdliwy i drążę tam gdzie nie powinienem, ale przy okazji nauki lutnictwa stwierdziłem, że sprzedawcy części gitarowych nie raz wciskali klucze go gitary produkcji Chińskiej Jihn LO jako Wi.... Koreańskie. Cena rosła wraz ze zmiana kraju producenta, w praktyce były to te same klucze.
Tak więc czy na gaźniku Tajwańskim znajdę jakiś szczegół świadczący o tym, że właśnie w tym kraju powstał?
Odpowiedz
moim zdaniem nie ma różnicy, chińskie, ruskie, tajwańskie, XYZ - chłopaki co sprzedają do boxerów sprzedają z bebechami w środku przeznaczonymi do boxerów - tylko trzeba ponawiercać tam gdzie trzeba i silnik musi być zrobiony https://www.youtube.com/watch?v=tV2cjPLjlcs - inną sprawą jest żywotność - i tu może i są różnice ale za mało na nich przejechałem żeby to potwierdzić - w kraju kupione na allegro za ok 220 zł - chińskie
Odpowiedz
Też nabieram przekonania, że nie ma różnicy- chińskie, czy tajwańskie, gdyż wg. mnie to te same gaźniki, a ich "Tajwańskość" jest sytuacją podobną jak napis "Germany" na chińskich elektronarzędziach rodem z giełdy.
Dorwałem dziś pudełko po rzekomym Tajwanie od kolegi, który kupił takie za 240 zł od sprzedawcy z Karkowa.
Zwróćcie uwagę na napis : technology of Taiwan, który nie jest jednoznaczny z made in...
Poza tym poza mailem na pudełku nie ma oznaczeń partii, producenta, daty czy adresu fabryki.
Poprawcie mnie jeśli się mylę: chińskie gaźniki, które na aliexpress można kupić za około 120 zł są sprzedawane jako Taj-wany za podwójną stawkę?
[Obrazek: IMG_20210426_2025347da94.md.jpg]
[Obrazek: IMG_20210426_20255511ef4.md.jpg]
Odpowiedz
Jak czytałem forum jak to chłopaki zakupili za 500 zł rosyjskie “oryginały” które za nic nie dało się ustawić więc trzeba było wiercić itp i jednym działały a innym nie to stwierdziłem że to taki sam totolotek albo raczej gra iluś tam zmiennych że wolę dać 200 - ale tak jak mówisz można i za 120 i pewnie będzie to dalej ta sama zabawa
Odpowiedz
Można za 120, wrzucam screen a, aby nie robić niepotrzebnej reklamy, czas oczekiwania także nie jest odległy. Pamiętać trzeba jedynie o wersji ze śrubą lube bez.
[Obrazek: chiny453f7.md.png]
Odpowiedz
Ja trzy lata temu kupiłem też od sprzedawcy z Krakowa tajwany, przyszły zapakowane w... kolorowe gazety. Wywierciłem kanały i dwa lata działały (nie licząc akcji z za krótką iglicą) teraz siedzą w Uralu i kolega również nie narzeka. Dałem za nie wtedy 180 cebulionow
мт- одиннадцать
Odpowiedz
To wiercenie kanałów na czym polegało, bo temat ciekawy?
Odpowiedz
Wiercisz dodatkowy kanał od tyłu gaźnika, w pekarach on jest, w chińszczyzna nie ma. Musisz pokopać bo dużo o tym było, nawet na yt jakiś Rusek filmik o tym zrobił
мт- одиннадцать
Odpowiedz
kupiłem od kolegi kilka dni temu te tajwańskie, założyłem, odpaliłem, prognozy są dobre, motor fajnie się wykręca, lepiej niż nas PZ-tach, wogóle ich jeszcze nie regulowałem bo czekam na kolektory, jak zakończę temat to zdam relację. Kolega mówił że klienci którzy kupili od niego byli bardzo zadowoleni z tych gaźników
Odpowiedz
Tajwańskie? Możesz wrzucić fotki pudełek lub samych gaźników, zwłaszcza jeśli gdzieś na obudowie jest jakakolwiek cecha świadcząca o kraju producenta?
Odpowiedz
"technology by Tajwan" jest napisane na pudełku. Właśnie wróciłem z garażu i zakończyłem regulację. Pracują bez zastrzeżeń, z czystym sumieniem mogę polecić. Kolega ma jeszcze kilka kompletów tych gaźników, sprzedaje je po 190 zł za kpl. Jak ktoś chętny mogę podać kontakt
Odpowiedz
Witaj.
Czyli masz te same chińskie gaźniki, które ma większość z nas, cena pozyskania w Chinach to około 120zł. Jest tez ogłoszenie na OLX, 180zł, i 20 zł przejściówki.
Odpowiedz
Kolega mówił że są tajwańskie, bierze je od gościa z Ukrainy razem z innymi częściami, a tak w ogóle to dla mnie bez znaczenia jakiego są pochodzenia, ważne że motor na nich dobrze chodzi
Odpowiedz