Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M-72 Ciepły nie pali
Cześć po dłuższej przerwie Smile
Ponownie (po okresie fascynacji Junakiem) zaprzyjaźniam się z moją męką, jest całkiem przyjemnie, pojawił się jednak nowy objaw przez który wkrótce osiwieję. Mianowicie motocykl zimny pali od max 2 kopnięcia (teraz stał nie palony od września i zagadał z drugiego strzała), po nagrzaniu i zgaszeniu nie idzie go jednak uruchomić Sad. Iskra czy na zimnym czy na ciepłym jest ładna (i na świecy z zewnątrz i na wyjętej z silnika), wymieniłem kondensator, nie pomogło, generalnie prądy wykluczam. Luzy zaworowe ustawione na 0,1, sprawdzałem na ciepłym są. Motocykl generalnie idzie jak przecinak. Czasem ciepły załapie z pierwszego pochodzi kilka sekund i zgaśnie, jakby kończyło się paliwko, świeca sucha po kopaniu, podejrzewam gaźniki, założone mam DENI PZ28 ale mają już kilkanaście sezonów za sobą. Co konkretnie może być powodem takich niedomagań? Miał kto takie objawy ? Nie mam innych gaźników na podmiankę, a zanim wydam kasę na nowe wolał bym mieć pewność, że to coś da.
pozdrawiam
Witek
legendarna wprost niezawodność
Odpowiedz
Paliwo się gotuje. Masz przekładki termiczne?
o tak:
https://www.youtube.com/watch?v=MkjkMFBkIQo

Pozdrawiam
Tomek
"Łune takie chodziły panie!"
Odpowiedz
W k68 się gotowało i palił
мт- одиннадцать
Odpowiedz
a u mnie nie. Warto spróbować.

Pozdrawiam
Tomek
"Łune takie chodziły panie!"
Odpowiedz
Mam dość grube uszczelki pod gaźnikami, generalnie objaw pojawił się 2 sezony temu i się nasila, najpierw od czasu do czasu nie palił teraz już zawsze na ciepłym jest mordęga, gdyby gotowało się paliwo to chyba zawsze miałbym ten problem ??
Odpowiedz
Spróbuj podmienić cewkę
мт- одиннадцать
Odpowiedz
Zmierz kompresje na cieplym silniku
Odpowiedz
A jaki masz zapłon. Klasycznie mechaniczny czy elektronik?
Odpowiedz
Kompresja jest ok, nie pamiętam dokładnie ile mam gdzieś zapisane ale mierzyłem w zeszłym roku i nie budziła zastrzeżeń, czyć pod butem, że jest, zestaw na nowych tłokach i zaworach (almot+paradowscy), zapłon mechaniczny.
Odpowiedz
Zmień cewkę zapłonową. Masz klasyczny objaw padającej cewki. Jak jest zimna działa ok jak się nagrzeje to łapie zwarcie i po ptakach. Dobrze jest też zmienić przerywacz na nowy i kondensator też.
Odpowiedz
Dla weryfikacji przyczyny proponuję na gorącym silniku zapodać do filtra samostart do silników. Jak motor zagdaka to winny będzie brak paliwa. Jak nic to nie da prawdopodobnie cewka lub świece.
Odpowiedz
Słuszna koncepcja, nie wpadłem na samostart, pobawię się z nim w weekend, dzięki Smile
Odpowiedz
Miałem podobnie, a raczej tak sam, wymieniałem płytki ,cewki, świece nic nie pomagało, jak się zagrzał trzeba było czekać aż wystygnie, założyłem soveka i problem znikł, nie żebym zachwalał elektronika ale zadziałało i jeżdżę do dziś bez problemu.
mt16
Odpowiedz
Czyli miałeś problem z elektryką na gorąco. Po rozgrzaniu gdzieś w aparacie, kopułce lub palcu robiło się zwarcie. Zazwyczaj winny jest przerywacz i kondensator.
Odpowiedz
Pewnie tak było bo w mechanice -gaźniku, zaworach nie grzebałem. Dobrym sposobem możne być sprawdzenie w ciemności jak ta iskra wędruje.
mt16
Odpowiedz