Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o pomiar ramy w m-72
Panowie podejrzewam że mam skrzywioną ramę. 
Czy ktoś ma możliwość zmierzenia tych dwóch wymiarów u siebie w m-72 ?

[Obrazek: forum5bb25.jpg]
Odpowiedz
Wsadź sztyce suwaków na miejsce i sprawdź czy są równoległe na całej długości. Konkretne wielkości wymiarów, o które pytasz, mogą różnić się w poszczególnych egzemplarzach. Istotne by sztyce były równoległe bo inaczej prawidłowo zregenerowane suwaki będą się klinować.
Odpowiedz
Lub po prostu zmierz to co zaznaczyłeś a później przekątne i wszystko będziesz wiedział
мт- одиннадцать
Odpowiedz
To że sztyce mają być równoległe to oczywiste ale ja mam prawdopodobnie całą jedną stronę przygiętą.
Odpowiedz
Popatrz na to i inne zdjęcia na stronie http://www.czarprlu.pl/?p=2405
A powinieneś znaleźć odpowiedź na swoje pytania.
Odpowiedz
Kolega konkretnie wskaże na zdjęcie na którym są wymiary bo się nie mogę doszukać.
Odpowiedz
Mogę się mylić, ale uważam, że w tym przypadku wymiar nie będzie krytyczny, warto by wstawić coś w miejsce suwaków i odnieść do główki ramy, np zaplatając żyłkę murarską w trójkąt, wtedy będzie widać czy jest równoboczny, czy też nie.
Odpowiedz
http://www.czarprlu.pl/wp-content/galler...5/zx93.jpg
Odpowiedz
Na tych zdjęciach nie ma nic konkretnego. 
Ok, jeśli ktoś ma możliwość zmierzenia tych odległości u siebie na motorze to proszę o pomoc.
Odpowiedz
Nie bardzo Ciebie rozumiem. Dostałeś na talerzu metodę sprawdzenia równodległości ramy i całej jej geometrii a Ty z uporem maniaka podaj mi konkretnie wymiar. Co z tego wymiaru jeżeli np. cały tył jest skoszony i pochyły w którąś stronę. Zmierz sobie na górze i dół dognij do tego samego wymiaru lub odwrotnie jak już tak bardzo chcesz. Ryska ale i nie tylko rama to nie implant czy zegarek który musi być wykonany do tysięcznych mm. Milimetr w tą czy w tamtą nie ma żadnego znaczenia. Ważne jest aby zachować prostopadlość tyłu wzgledem osi obrotu w główce ramy i tak jak na zdjęciach rownoległość zamocowań sztyc suwaków. I tyle.
Odpowiedz
Kolega "andrzeja" niech się już nie wypowiada bo nie rozumie pytania.
Ponawiam prośbę. Chodzi o WYMIAR i proszę nie zaśmiecać forum odp. nie na temat.
Odpowiedz
Tyle ile wyjdzie wg Twojego pomiaru jest dobrze jezeli spelnione będą warunki jakie opisali koledzy powyżej.
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz
(30-05-2021, 21:05)m72m72 napisał(a): Kolega "andrzeja" niech się już nie wypowiada bo nie rozumie pytania.
Ponawiam prośbę. Chodzi o WYMIAR i proszę nie zaśmiecać forum odp. nie na temat.

Koledzy chcę dobrze a ty ciągle uparty. No dobra, jak nie chciało ci się odrobić lekcji to masz gotowca http://kolyaska.pl/m72_1.pdf . Strona 34 wymiary ramy. Konstruktorzy definiują wymiar rozstawu osi sztyc suwaków na 290 mm +/- 1,5 mm. Reszta wymiarów ramy na rysunku. I na koniec zdanie praktyka. Wszystko co powyżej napisali koledzy to czysta warsztatowa prawda. Wymiar u kogoś innego nijak będzie się miał do twojej ramy. Poza tym pomiar musi być wykonany identyczną metodą i narzędziem. Do jazdy suwaki mają być równoległe do siebie i symetryczne do osi motocykla. I to tyle.
Pozdrawiam
Odpowiedz
O! I to jest konkretna odpowiedź. Dzięki Jerzy. Kupiłem kiedyś tą serwisówkę daaaawno temu ale zdaje się nie mam w niej kilku stron np tej z wymiarami od góry.
Odpowiedz