Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapłon k750w pytanie o napięcie na cewce.
Witam. Dawno mnie tu nie było ale Kacha odmówiła posłuszeństwa.  A dokładnie po długim postoju nie ma iskry. Podejrzenie padło na cewkę butelkową 6v ale po podnlmianie nic się nie zmienia jak podam na cewkę dodatkowo minus z aku na minus cewki to iskra się pojawia na świecy. A jak normalnie przekopuje motocykl nie ma śladu iskry. Jaka może być przyczyną Panowie???
Odpowiedz
Po pierwsze sprawdź połączenie cewka- przerywacz, przerwę na stykach(czy jest właściwa), potem kopułkę i rozdzielacz zapłonu.
Odpowiedz
Cewka przerywacz czyli od strony minusa na cewce poprzez kondensator i następnie na przerywacz???
Odpowiedz
tak,a kondensator masz od tyłu aparatu zapłonowego.
Odpowiedz
Tak kondensator jest schowany z tyłu aparatu. Mam gdzieś zapasowy poszukam i spróbuję wymienić. Zobaczę czy to coś pomoże. Jeszcze tylko jego nie ruszałem.
Ale pomierzyłem coś dziwnego na plusie i minusie cewki mam 6,25v czy tak powinno być. Czy mam gdzieś jakąś zwarę która psuje mi nerwy...?????
Odpowiedz
Zacznij od przeczyszczenia styków na przerywaczu, nie jeden zgasił a za jakiś czas iskra znikła.
мт- одиннадцать
Odpowiedz
Tak w razie W.
Awaryjnie np w trasie, w szczerym polu kondensator można zastąpić ziemniakiem lub żabą.
Działa póki jest wilgotny/a.
Po prostu wbijasz kabel w ziemniaka lub dupę żaby.
O patencie przeczytałem z jakimś zabytkowym poradniku motocyklisty.
Lubię fajne kawałki żelaza.
Odpowiedz
Świetny patent zwlaszcza z żabą.
Odpowiedz